I jako důchodce můžete získat půjčku


Jste v důchodu a potřebujete půjčit peníze? Máte strach, že vzhledem k věku a omezenému příjmu nemáte u poskytovatelů půjček žádnou šanci? Časy se mění a s nimi i možnosti získat půjčku i v pokročilejším věku a s omezenějším příjmem.

Věk není žádná hranice

Dávno pryč jsou doby, kdy všechny možnosti půjčky byly omezené věkovou hranicí 65 či 70 let. Dnes je na trhu s úvěrovými produkty spousta poskytovatelů, kteří horní věkovou hranici výrazně posunuli nebo úplně zrušili. Většinou se tedy jedná o nebankovní půjčky, ale výjimkou nejsou ani bankovní produkty. Zažádat o půjčku si tedy může každý, komu je více než 18 let aniž by se musel bát neúspěchu. Ovšem i u půjčky pro důchodce rozhodují o schválení či zamítnutí další aspekty bonity. I důchodce musí být schopen svou půjčku řádně splatit.

Jaký pravidelný příjem?

Jelikož se dnes již společnosti poskytující půjčku zaměřují i na důchodce, přizpůsobily tomu i své požadavky ke schválení žádosti. Někteří poskytovatelé potvrzení o příjmu nevyžadují vůbec a spokojí se s čistým registrem dlužníků. Jiní sice pravidelný příjem chtějí, ale nevyžadují k němu žádné potvrzení. A další zase potvrzení chtějí, ale spokojí se s vaším důchodem, případně brigádou k důchodu. U posledního případu pak musíte zvažovat i výši půjčky tak, abyste byli schopni ji splácet. Případně požádat o pomoc spoludlužníka. Tím může být manžel či manželka, děti atd., kteří mají vyšší a doložitelný příjem.

Jak velkou půjčku žádat?

Pořádně si promyslete, kolik peněz vlastně potřebujete. Od toho se totiž budou odvíjet vaše další kroky. Podle požadované výše půjčky se rozhodnete, jaký typ poskytovatele vlastně hledáte, jak vysoký k tomu potřebujete doložit příjem a zda budete muset shánět spoludlužníka či ručitele, nebo to zvládnete sami.










Malá půjčka pro důchodce je asi nejschůdnější řešení, pokud vám bude stačit. U těchto poskytovatelů, kteří nabízí rychlé půjčky, většinou není ani potřeba dokládat příjem. Většinou se jedná o krátkodobé půjčky s jednorázovým splacením nebo se splatností do 12 měsíců. Také vyřízení bývá během několika minut. Takže pokud na peníze spěcháte, má i rychlá půjčka pro důchodce svůj význam.

Jestliže ale potřebujete půjčit více peněz s delší spatností, připravte se na to, že bez dokládání příjmů to nepůjde. Takže pokud nemáte opravdu vysoký důchod nebo další příjem, budete potřebovat spoludlužníka nebo ručitele. Jak jsme uvedli již výše, může to být manžel / manželka, životní partner, syn, dcera… V podstatě kdokoliv, kdo bude ochotný do toho s vámi jít.

Pokud však potřebujte opravdu hodně velkou půjčku, existuje ještě možnost dát do zástavy nemovitost a ručit jí. V tomto případě bychom ale doporučili zapojit právníka. Rozhodně se do takovéto akce nepouštějte sami.

Kde hledat?

Jestli si nevíte rady, kde o půjčku zažádat, zkuste prohledat internet. Nemusíte znát jednotlivé poskytovatele. Existuje spousta srovnávačů, které vám pomohou se na trhu s půjčkami zorientovat. Určitě je také dobré pročíst si nějaké diskuze a hledat reference na jednotlivé poskytovatele. A informace si ověřovat. Mohly se totiž od uvedení ve srovnávači do teď změnit. Ne vždy jsou stránky a články na nich aktualizované. Obvykle pak stačí do společnosti zavolat nebo napsat e-mail a počkat na odpověď.

Na svých stránkách spousta společností také ukazuje modelové příklady, jak by půjčka a její splátky mohly vypadat. Ale je to opravdu jen příklad a ne vždy je totožný s realitou. Proto čtěte důkladně podklady k vašemu konkrétnímu případu, především smlouvu a obchodní podmínky. Obzvlášť, pokud se jedná o nějakou vyšší částku, ale samozřejmě ne jen tehdy!




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..