Jak mít husté vlasy?

Jak mít husté vlasy?

Jak mít husté vlasy?

Každý z nás by chtěl mít na hlavě bujnou hřívu. Ne každému se to podaří. Vlasové prostředky, které běžně používáme, dokážou naše vlasy značně poškodit a oslabit.

Laky na vlasy, tužidla, šampony, kondicionéry a další, každý tento výrobek se postará o to, že jsou naše vlasy náchylné k padání, lámání a třepení. Zároveň se také vysušují.

Jak posílit růst?

Vsaďte na kopřivy a připravte si speciální kopřivovou tinkturu.

Postup: vezměte větší láhev a do 1/3 naplňte listy z kopřivy, jen je poskládejte na sebe, zalijte 40% alkoholem. Zakryjte sklenici plátnem, uložte na teplé místo a 14 dní nechte uležet. Poté sceďte. Pak už jen stačí, když po každém umytí vlasů rozmícháte 3 lžíce tinktury v 250 ml vody a jemně vetřete do pokožky hlavy a do vlasů po celé jejich délce. Vlasy porostou lépe a budou bohatší.


Aby vlasy nepadaly

Tady je lepší kopřivu zkombinovat s břízou. Smícháte listy břízy s kopřivovou natí v poměru 1:1. Poté dáte do hrnce či jiné nádoby 3 lžičky směsi, zalijte 500 ml vroucí vody a nechte 5 – 10 minut louhovat. Pak už jen stačí scedit a každý den 2x masírovat pokožku na hlavě.

Lesklé a zdravé vlasy

Na lesk vlasů jsou skvělé citrusové plody, zejména šťáva z citronu. Vymačkejte citron do vody a rozmíchejte. Citronovou vodou pak spláchněte vlasy ihned po umytí. Stejně tak můžete vlasy potírat kolečky citronu a pak je opláchnout studenou vodou, to podpoří lesk vlasů. Kdo nechce citron, může si udělat odvar z kopřiv.


 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*