Jak na obnovu ztracených dat?

Jak na obnovu ztracených dat?

Jak na obnovu ztracených dat?

Omylem jste smazali rodinné fotografie z dovolené, důležité dokumenty nebo jiné soubory, které nemáte zálohované a nechcete o ně přijít? Nebojte se – i přesto, že jste „vysypali koš“, můžete data získat zpět. Na dané téma jsme diskutovali s odborníky ze servisního centra ABAXservis Asus a dozvěděli se, jak si počínat v momentě, kdy omylem dojde ke smazání dat.

Zkušenější uživatelé mohou data zachránit svépomocí

Pokud si s počítačem rozumíte do té míry, že si troufnete na pokročilejší operace, můžete se do záchrany dat pustit sami. Na internetu jsou volně dostupné programy, které umí obnovit odstraněná data, a to nejen z pevného disku, ale také z USB flash disku, paměťové karty či jiného média.

Jak na obnovu ztracených dat?


K nejznámějším programům patří Disk Drill, který umožňuje dvě metody skenování (rychlý a hluboký sken). K výhodám tohoto softwaru patří prohlížení souborů v reálném čase, což znamená, že nebudete muset čekat, než program dokončí skenování. Navíc umí „ochránit data“ tak, že automaticky uloží smazané soubory z vybraných složek na jiné místo. Podaří-li se vám je někdy v budoucnu opět smazat, půjdou snadno obnovit.

Jak na obnovu ztracených dat?

Nechcete riskovat, že se obnova nepodaří?

Volně dostupné prográmky nemusí vždy zafungovat na 100 %. Může se stát, že se software smazaná data nenajde – např. z důvodu, že si s obnovou nepospíšíte a clustery se přepíší jinými soubory. Případně nastane jiný problém, se kterým si nebudete vědět rady.

Servis tabletů, smartphonů a noteboků ABAX proto méně zdatným uživatelům doporučuje, aby nemeškali a zařízení neprodleně poslali do servisu. Úspěšnost obnovy dat je mnohem vyšší, dokonce i v případě poškozeného disku.

Profesionální obnova dat je rychlá a cenově dostupná. Technici z ABAXU disponují mnohaletými zkušenostmi a moderní technikou. Díky tomu nezaplatíte za diagnostiku, odvoz a dovoz ani korunu!


 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*