Jaké cviky pomohou zpevnit prsa?

Jaké cviky pomohou zpevnit prsa?

Jaké cviky pomohou zpevnit prsa?

Každá žena chce mít nejen krásný dekolt, ale pevná prsa, protože jak víme, gravitace je prevít. Pokud chcete mít prsa podobná těm, která vidíte v časopisech, budete pro ně muset něco udělat. V tomto případě to znamená cvičit.

Velikost prsou je dána přírodou, buď máte malá, střední nebo velká. Někdo je spokojený, a pokud ne pomůže plastická chirurgie. Ke zpevnění však postačí několik jednoduchých cviků, které váš dekolt vylepší. Jak na to?

Guma na cvičení

Postavte se mírně rozkročeně a pokrčte se v kolenou. Uchopte konce cvičební gumy do dlaní, ruce dejte do pravého úhlu, gumu mějte tak, aby byla za zády kus pod lopatkami. Zatáhněte břicho a rukama pravidelně hýbejte směrem k tělu a zase od těla. Stejný cvik opakujte dvacetkrát za sebou.

Spojení dlaní

Stůjte rovně s mírně pokrčenými nohami. Zpevněte břicho a lopatky tlačte jakoby k zemi. Ruce spojte dlaněmi ve výšce hrudníku a lokty tlačte směrem od sebe, co nejdál to půjde. Zároveň s tím tlačte dlaně proti sobě minimálně po dobu deseti vteřin.

Kliky pro dámy

Nejlepším cvikem na tvarování prsních svalů jsou dámské kliky. Klekněte si na podlahu, kolena i dlaně mějte opřené o zem, přičemž dlaně dejte do úrovně ramen a mírně pokrčte lokty. Břicho zpevněte a pusťte se do kliků. Pro začátek jich stačí udělat deset. Pamatujte si, že hrudník se nesmí dotýkat země.


Další verze kliků

Postavte se čelem ke zdi ve vzdálenosti jeden krok. Dlaněmi se opřete o zeď a to na úrovni ramen. Nohy mějte pevně zapřené do země, pomalu pokrčujte lokty a trupem se přibližujte ke zdi. Břicho musí být zpevněné a záda rovná. Opakujte tolikrát, na kolik se cítíte. Pro začátek je dobré udělat pět až deset kliků.

Cvičení s činkami

Stůjte rovně s mírně rozkročenýma nohama, zpevněte břišní svaly, chodidla mějte přilepená k podložce a pokrčte nohy. Do každé ruky uchopte činku o váze 1,5 kg (kdo nemá, může použit dvě lahve o objemu 1,5 litrů vody). Obě ruce předpažte a lokty dejte do úrovně prsou, na střídačku ruce předpažte a zase pokrčte. Současně s tím tlačte ramena dolů. Cvik opakujte minimálně dvacetkrát. Čím více cviků uděláte, tím lépe.

Cvik na pejska

Klekněte si na zem na všechny čtyři, prsní svaly zatněte a pravou ruku zvedněte do vzduchu. Trupem otáčejte tak, že se budete moci podívat za rukou, kterou máte zvednutou nahoru. Ruku dejte zpět na podložku, zvedněte levou a zopakujte stejný postup jako předtím. Ruce střídejte a s každou udělejte cvik minimálně desetkrát.

Plavání na prsa

Opřete se o zeď, tělo mějte zpevněné, zatažené bříško a rukama dělejte pohyby, jako když plavete styl prsa. Tempo mějte pomalé a zpevněte prsní svaly. Začněte na padesáti tempech.

Ruce za zády

Postavte se vzpřímeně, mírně rozkročte nohy, ruce ohněte v loktech a opřete je o kyčle. Poté se snažte dotknout rukama za zády, pohyb by měl být plynulý, aniž byste škubali rukama. Svaly mějte napnuté deset až patnáct sekund. Stejný pohyb opakujte nejméně desetkrát.

Protáhněte hřbet

Připravte si podložku, klekněte si na ní, předpažte ruce a celými dlaněmi je položte na zem. Váhu těla přeneste do nártu nohou a ramena tlačte směrem k zemi. Tuto pozici se snažte udržet aspoň jednu minutu.


 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*