Kam se vypravit s dětmi na výlet?

Kam se vypravit s dětmi na výlet?


Cestovat, bavit se a být s dětmi na čerstvém vzduchu, je dobrý recept na rodinný výlet. Je ale třeba najít místa, kde se bude líbit všem a zároveň vymyslet i variantu, kdyby náhodou pršelo.

Když se na obloze honí mraky a ráno není jasné, zda vysvitne slunce nebo bude pršet, je třeba mít vhodnou variantu na každé počasí. My vám dáme pár rad a typů, kde se dětem bude líbit.

Kulíškova stezka po Beskydech

Kulíškova naučná stezka vede krásným údolím potoka Dynčák a okolím hotelu Horal. Měří 2,5 km, takže ji ujdou i malé děti a můžete sem i s kočárky. Kulíšek je vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Děti poznají zvířata, která žijí v Beskydech a pomocí instalovaných interaktivních prvků se na 10. zastávkách zábavnou formou seznámí s přírodou Valašska. Jsou zde domečky, prolézačky a další herní prvky. Je zde i automat na granule pro krmení ovcí pasoucích se na okolních loukách.

Cesta za pokladem

Turistická trasa Resortu Valachy má 6 km a je speciálně pro děti. Je inspirována geocachingem a nese název: Hledej poklad na Galiku. V recepci hotelu Galik ve Velkých Karlovicích si vyzvednete písemné instrukce a vydáte se do údolí Leskové. V lesích a na loukách budete hledat určitá místa, plnit jednoduché úkoly a sbírat čísla. Z nich sestavíte kód, se kterým po návratu do hotelu otevřete schránku s pokladem. Lovci kešek si smí část pokladu odnést jen tehdy, pokud samy do schránky na oplátku vloží nějakou malou drobnost. Pokud nevíte, kam s dětmi, když prší, máme pro vás další typ.

Výlet s dětmi do rodinného parku Fábula za každého počasí

Pohádkový zábavní park Fábula je ideálním tipem na výlet za každého počasí. U skřítka Fábuly probíhají akce po celé léto. Království ukrývá sklepení a v něm živé pohádkové bytosti. Čarodějnice vaří žížalí polévku, čert převažuje tatínky na váze hříchů a princezna učí šlechtickým mravům. Můžete si zahrát únikovou hru: Útěk ze žaláře. Je zde i království hlavolamů, výstava panenek a interaktivní Igráčkovy expozice plné her, kvízů a zábavy. K dispozici jsou obří společenské hry v nadstandardní velikosti i mini ZOO. Můžete tvořit v dílničkách, kde si namalujete tričko, vyrobíte svíčku nebo ozdobíte hrníček. Je zde spousta prolézaček, pohádkové bludiště, zážitkový hostinec u Loupežníka Bambitky, občerstvení u Otesánka a cukrárna pro mlsné jazýčky.

 

 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*