Jak koupit správný vysavač na popel

Jak koupit správný vysavač na popel

Máte doma krb či krbová kamna? Pak jistě víte, jak je nepříjemné a otravné každodenní čištění místa, kde dochází ke spalování dřeva. Odstranit popel lze různými způsoby. Často postačí i obyčejný smetáček s lopatkou. Při uklízení ale bohužel mnohdy dochází k víření jemného prachu. Saze se dostanou při působení i menšího průvanu v podstatě kamkoli. I proto se vyplatí pořídit vysavač popela. V současné době se na trhu nachází spousta nejrůznějších modelů. Podle jakých aspektů tedy vybírat?

Ekonomická varianta bez motoru

Chcete-li ušetřit peníze již při samotném nákupu, volte bezmotorovou podobu vysavače na popel. Jedná se fakticky pouze o jakousi plechovou nádobu, která se pomocí kompaktního systému připojí ke standardnímu vysavači. Ten při zapnutí vysává popel i saze přímo do této nádoby a nedochází tak ke znečišťování jeho vnitřních částí. Postará se o to především filtr přímo v odlučovací nádobě. Přes něj zkrátka do samotné klasické nádoby na prach neproniknout z krbu žádné zbytky popela.

Motorový vysavač popela

Jestliže si připlatíte, získáte plnohodnotný vysavač, který je určen pouze na dokonalé vyluxování interiéru vašeho krbu nebo kamen. Nebudete muset řešit připojení k jinému externímu zdroji. Při nákupu se vyplatí dát si pozor na některé z charakteristik. Jedná se především o výkon motoru, jenž by se měl pohybovat okolo 1600 W. Optimální je vybírat i model s větší nádobou na popel, a to minimálně 20 litrů. Z dalších parametrů, na něž je třeba se soustředit, vybíráme délku přívodové hadice, hmotnost vysavače a v neposlední řadě i omyvatelnost nádoby na popel. Jinak na trhu existují i zcela specifické vysavače popela, které jsou schopny pojmout i žhavé kousky. Samozřejmě si za ně ovšem připlatíte. Optimální je přečíst si konkrétní recenze vysavačů na popel. Najdete je na portálu ktery.cz.

 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*