Jak se zbavit pigmentových skvrn alternativními metodami?


Jak se zbavit pigmentových skvrn alternativními metodami?

Domácí triky, kdy se dají použít běžně používané ingredience, jsou v poslední době hojně vyhledávaná, ostatně někdo nemá rád, když na sebe má patlat zbytečnou chemii. Alternativní metody léčby, mezi které samozřejmě patří i babské rady, dokážou pomoci se spoustou neduhů. Jaké triky pomohou?

Kořen libečku

Kořen libečku se usuší, potom jemně rozemele a smíchá se s troškou oleje. Výsledná směs se nanese na skvrnu. Nechte působit zhruba 1 hodinu a pak opláchněte.

Hroznové víno

Pravidelné užívání čerstvé šťávy z hroznů dokáže se skvrnami zázraky a pleti hodně prospívá. Perfektně se hodí k ošetření obličeje a dekoltu. Stačí jen několik kuliček hroznového vína rozmačkat, aby z nich pustila šťáva a vatovým tampónem nasákněte šťávu, kterou rozetřete na skvrny v dekoltu a na obličeji. Můžete ovšem potřít i další místa, kde máte skvrny.


Jogurt a podmáslí

Nevzhledné flíčky (skvrny) se daří zesvětlit díky kyselině mléčné, která je v těchto produktech obsažená. Pomůže s jemným odstraněním svrchní vrstvy kůže. Aplikace je naprosto jednoduchá, stačí jen potřít postižená místa.

Šťáva z okurky

Nastrouhejte okurku, nechte odstát, aby pustila šťávu, poté sceďte přes síto, trochu vymačkejte a můžete aplikovat. Natírejte nejen pigmentové skvrny, ale také tmavé fleky a pihy, které šťáva z okurky vybělí.

Rýže

Pro někoho možná nevšední surovina pro péči o pleť, ale zato účinná. Rýže totiž skvěle funguje při bělení stařeckých skvrn.

  • Do misky dejte 100 gramů sypké rýže, zalijte 200 ml studené vody a nechte 20 až 30 minut odstát. Po uplynutí této doby vodu slijte a použijte k omytí skvrnami postižených míst.

 

Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*