3 důvody, proč topit palivovým dřevem


3 důvody, proč topit palivovým dřevem

Přemýšlíte, jaký druh kotle pořídíte, a padla volba na variantu určenou pro spalování pevných paliv? Potom si důkladně promyslete, čím budete topit, ať zbytečně nepřeplatíte. V článku najdete 3 dobré důvody, proč si udělat dostatečnou zásobu právě kvalitního palivového dřeva.

Levné topivo

Vzhledem k přijatelné ceně patří palivové dřevo k možnostem, jak ušetřit za vytápění. Obzvlášť v aktuálním období, kdy jsou ceny dřeva opravdu nízko, se jako palivo skutečně vyplatí. Při snaze o co možná největší úsporu si nákup dřeva dobře načasujte. Nejnižší ceny za palivové dříví jsou zpravidla v jarním období a v létě. Naopak během hlavní sezóny na podzim a začátkem zimy mohou být ceny vyšší.

Poměrně ekologické palivo

Tvrdé palivové dřevo má velmi dobrou výhřevnost a moderní kotle dokážou nabízenou energii ze spalování skutečně dobře zužitkovat. Navíc jde o palivo z obnovitelného zdroje, což přidává určité kladné body. Kouř a zplodiny vzniklé spalováním dřeva nejsou natolik agresivní a představují jednu z více ekologických cest pro vytápění.

Vzhledem k přirozeně vysokému obsahu uhlíku v čistém dřevě nevzniká velké množství popela, což napomáhá jednodušší údržbě kotle. V kombinaci s chytrými pomůckami snadno udržíte pořádek i kolem krbu v interiéru. Pro naštípání na akorát velké kousky dnes již existují automatické stroje, díky kterým se nenadřete.

Pohodlné a snadné skladování

Pro skladování dřeva si vystačíte se zastřešeným místem, kam všechno pohodlně uložíte. Výhodou je čistota v porovnání například s volně loženým uhlím. Dá se používat jako hlavní i doplňkový zdroj paliva a při správném skladování v suchých podmínkách vydrží poměrně dlouho. Navíc v posledních letech jsou stále více oblíbené krby, kam dřevo prostě patří a pomáhá vytvářet útulnou atmosféru.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..