3 tipy, jak na výběr správného obojku

3 tipy, jak na výběr správného obojku

Pohodlné a bezpečné venčení je otázkou dobře padnoucího obojku, který psovi přesně sedí. Alternativu představují nejrůznější postroje, jejichž výhodou může být větší pohodlí pro psa. Existuje několik typů a hodně záleží na tom, co sedne zrovna vám a vašemu čtyřnohému mazlíkovi. V článku najdete zejména rady pro výběr správného obojku.

K jakému účelu obojek poslouží?

V první řadě si promyslete, za jakým účelem obojek pořizujte. Půjde o lehký a elegantní obojek na výstavy, nebo hledáte polstrovaný a pohodlný pro každodenní venčení? Na obojku najdeme i známku a většinou slouží pro stálé nošení. Hezčí designové varianty poslouží jako krásný doplněk. Při venčení jde zároveň i o prostředek, jak je možné psa lehce ovládat, ale samozřejmě musíme dbát na to, aby to pro psa bylo pohodlné. Obojky mohou být textilní, kovové, kožené či různé speciální jako například elektrický nebo proti klíšťatům. Ještě více informací o tom, jak vybrat správný obojek, najdete v článku.

Volba správné velikosti

Při výběru nového obojku zvolíte správnou velikost tak, že psovi změříte krk a přidáte rezervu pro dva prsty. V ideálním případě se totiž pod zapnutý obojek mají vejít dva prsty, aby dobře seděl, ale zároveň psa neškrtil a nepůsobil nepohodlí. U dlouhosrstých variant myslete i na pohodlné zapínání, do kterého se nebude zachytávat srst. Pro štěňata existují i rostoucí obojky s několika polohami pro zapnutí, takže vydrží po delší dobu a klidně až do dospělosti.

Vhodné vodítko

K obojku či postroji ještě zbývá zvolit vhodné vodítko. Jeho délku vyberte opět podle toho, jakou aktivitu chcete se psem vykonávat. Dlouhé vodítko dodá psovi pocit volnosti během venčení a kratší varianta se hodí například na výstavy či pro cestování a podobně. Pohrát si můžete i se sladěním designu, aby k sobě obojek s vodítkem ladil a psovi celý komplet slušel.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.