3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na provozu auta

3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na provozu auta
3 tipy, jak spolehlivě ušetřit na provozu auta

Koupě auta je jedna věc, ale náklady na provoz představují zcela samostatnou kapitolu. Rozhodně neplatí, že levná auta mají levný provoz a naopak, tedy alespoň ne v každém případě. Kolik každoročně utratíte, můžete ovlivnit i sami – a my vám dnes prozradíme jak!

1. Jezděte úsporně

Asi každý zná ty chvíle, kdy se cesta do cílové destinace kvůli několikaminutovému zpoždění promění v divoké přešlapování mezi plynovým a brzdovým pedálem. Taková jízda vám možná zajistí rychlý přesun, ale také si vyžádá větší množství pohonných hmot.

Totéž platí i pro neustále zastavování a brzdění v kolonách. Pokud tedy nechcete každou chvíli tankovat plnou nádrž, raději si své cesty plánujte předem, snažte se vyrazit s dostatečným předstihem a vyhýbat se místům náchylným na dopraví zácpy. Předejdete tak prudkému zrychlování a zpomalování i častému rozjíždění, a tak jistě brzy zaznamenáte, že na čerpacích stanicích trávíte mnohem méně času.

2. Sjednejte si výhodnější povinné ručení

Náklady na provoz vozidla nemyslíme jen výdaje spojené s jeho přímým využíváním, ale také další poplatky, jmenovitě povinné ručení. Pokud jste si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla sjednávali při jeho koupi, je velmi pravděpodobné, že platíte více, než by bylo nezbytně nutné.

Zjistit, zda tomu tak doopravdy je, můžete zjistit přes portál www.kalkulackapojisteni.com. Stačí vyplnit údaje o vás a vašem vozidle a můžete zcela nezávazně procházet celou řadu nabídek od různých pojišťoven.

Je jen na vás, jestli se pro některou z nich rozhodnete, nebo raději zůstanete u vašeho stávajícího povinného ručení. Pokud se však rozhodnete pro změnu pojišťovny, dost možná budete muset počkat do doby, než vám bude končit smlouva – konkrétní informace o podmínkách změny pojišťovny najdete zde.

3. O auto dobře pečujte

Návštěvy servisu i nákupy důležitých komponent pochopitelně něco stojí, ve finále vám však přinášejí úsporu. Investice do preventivních opatření, jako jsou výměny oleje nebo nákup nových pneumatik, vždy vyjdou levněji než případné řešení problémů zapříčiněných jejich zanedbáním.

Pokud jste se tedy prozatím pod kapotu vašeho vozu příliš nedívali, je načase na tom začít pracovat. Nejenže snížíte riziko vzniku závažných poruch, ale také se ve voze budete cítit mnohem bezpečněji, což je k nezaplacení, ať už jedete kamkoliv.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..