3 tipy, jak správně pečovat o šperky

3 tipy, jak správně pečovat o šperky
3 tipy, jak správně pečovat o šperky

Péče o šperky rozhodně není náročná. V tomto článku vám proto přinášíme trojici tipů, jak byste měli správně pečovat i o své šperky.

Snubní prsten žluté zlato, snubní prsteny z kombinovaného zlata, stříbrný náhrdelník nebo diamantová náušnice. Nezáleží na tom, jaký šperk vlastní, jedno mají společné – musíte se o ně náležitě starat. Jestliže budete pravidelnou péči zanedbávat, moc dlouho vám ve své plné kráse nevydrží. V následujících řádcích vám proto přinášíme několik tipů, jak se o vaši šperkovnici dobře starat.

Stačí kartáček

Máte šperky ze zlata, stříbra, slitiny, chirurgické oceli nebo jiných podobných kovů? Pak není nic jednoduššího, než na vaše šperky vzít kartáček. Dávejte si ale pozor na tvrdost štětit. Tvrdé štětiny by totiž mohly poškodit měkké kovy jako je například zlato. Proto sáhněte po kartáčku s měkkými štětinami. Kartáček čas od času použijete a jemně, ale důkladně vaši šperkovnici pročistěte. Jen tak udržíte vaše šperky krásné.

Jarová voda

U většiny šperků si vystačíte také s jarovou vodou. Stačí vzít hadřík, teplou vodu a tu smíchat se saponátem. Hadřík poté namáčejte do vody a otírejte s ním svoje šperky. Příliš netlačte, ale snažte se z nich odstranit všechny viditelné i drobné nečistotu. Mějte ale na paměti, že některým šperkům chemické přípravky nesvědčí. Určitě tedy neprohloupíte, pokud sáhnete pouze po teplé vodě. Teplá voda totiž funguje jako účinná dezinfekce a dobrý čistící prostředek sám o sobě, bez dalších přídavků.

Spolehněte se na profesionála

Jestliže chcete mít naprostou jistotu, že budou vaše šperky neustále vypadat jako nové, svěřte je do rukou profesionála. Zlatnictví Teplice se o vaše šperky s radostí postará. Jestliže si u nich nakoupíte nějaké šperky, dostanete také garanční dobu, během níž je budete moct přinést na čištění zcela zdarma. Někteří prodejci si za to sice nechají zaplatit, i to se ale vyplatí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..