3 tipy jak udělat domácí kávu ještě chutnější

3 tipy jak udělat domácí kávu ještě chutnější
3 tipy jak udělat domácí kávu ještě chutnější

Patříte mezi opravdové milovníky kávy nebo je pro vás spíše způsobem, jak se po ránu dobře probrat? Ať tak či onak, určitě si na každém šálku chcete pochutnat. V dnešním uspěchaném světě se příprava kávy stává poměrně rutinní záležitostí, a tak nás často ani nenapadne, že bychom mohli začít něco dělat jinak, a tak vylepšit její finální chuť. Pravdou však je, že se stačí zaměřit jen na pár detailů, které vašemu rannímu šálku kávy dodají tak lahodnou chuť, že se na něj budete těšit už předchozí večer, až se budete ukládat k spánku.

1.  Vykašlete se na kapslovače

V posledních letech se u nás i ve světě hojně rozšířily kapslové kávovary, které slibují, že vám připraví kávu tak jako barista v kavárně. To je však velký omyl. Nejenže káva v kapslích obvykle nebývá kvalitní, ale také se vám dost prodraží a má negativní dopad na životní prostředí. Velký problém tkví také v tom, že nemáte žádnou kontrolu nad poměrem kávy a vody, takže nemůžete ovlivnit, jak silnou chuť bude mít výsledný nápoj.

Jestliže trváte na automatické přípravě kávy, tak vám mnohem lépe než kapslovač poslouží automatický kávovar. Do něj jednoduše nasypete kávová zrna, nalijete vodu a on už se o vše postará za vás – vy jen doplňujete suroviny a postaráte se o pravidelné čištění. Pokud vám ale nevadí přiložit ruku k dílu, bude vám bohatě stačit překapávač, moka konvička nebo French Press, jehož velkou výhodou je jednoduchá příprava a údržba a také nízká pořizovací cena.

2.  Kupte si kvalitní kávu

Pokud chcete vaše domácí kafíčkování posunout o úroveň výš, tak počítejte s tím, že se vám to nepodaří jen tak s ledajakou kávou. V první řadě je vždy třeba dbát na to, aby vybraná káva byla čerstvě pražená, protože je pak mnohem chutnější a voňavější. V Gourmetkáva.cz pražíme každý týden, takže se můžete spolehnout na to, že dostanete kvalitní, čerstvě praženou kávu.

Kromě čerstvosti pochopitelně záleží také na tom, jakou si vyberete odrůdu. Obecně se káva dělí na arabicu, která má bohatší chuť plnou čokoládových, ovocných a někdy až kořeněných tónů, a robustu, která je spíše zemitá a hořká, zato však ale obsahuje více kofeinu. Samotná chuť se však nedá zobecňovat, a pokud chcete najít konkrétní druh kávy, který vám bude maximálně vyhovovat, budete se muset sami pustit do experimentování.

3.  Začněte mlít sami

Ať už však vyberete tu sebekvalitnější odrůdu kávy, nikdy z ní nezískáte tolik chuti, jako když si koupíte celá zrna a ta si pak pomelete sami doma. Tady máte dvě možnosti – buď si koupíte kávovar, který kávová zrna automaticky namele a kávu vám uvaří, nebo si pořídíte samostatný mlýnek na kávu a dále se o přípravu postaráte sami tak, jak jste zvyklí. Kromě lahodné chuti spočívá velká výhoda celých kávových zrn také v tom, že si je můžete prohlédnout a při troše zkušeností i také posoudit jejich kvalitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..