3d puzzle pro děti


3d puzzle pro děti
3d puzzle pro děti

3D puzzle pro děti

Název puzzle je z angličtiny a označuje skládačku, hříčku či křížovku a to i v přeneseném významu slova. Hra je tvůrčí činnosti, jež pomáhá rozvinout logické myšlení jak dětí, tak i dospělých.

Puzzle a něco o něm

Jednotlivé dílky do sebe musí zapadat tak, aby složily nakonec obrázek nebo jistý tvar. Puzzle ball je zaoblené tak, že po jejich složení je poskládána koule. Děti mají puzzle většinou složené jen z několika dílků a často si tak tvoří obrázek v pohádkové knize, která je doprovázena napsanou pohádkou. Pokud je někdo šikovný, může si koupit puzzle o desítkách i stovkách kousků. Je dobré, aby si děti zvykly, že se musí najít jistý systém, podle kterého budou obrázek skládat. Například začnou jednou hromádkou a dají dohromady okrajové části obrázku, nebo skládají nějaký markantní znak na obrázku tak, aby jej poskládali co nejdříve a pak se od něj odvíjí další části obrázku. Mezi nejběžnější dětská puzzle patří ty, které mají od šesti, osmi a více obrázků.

3D puzzle pro děti


3D puzzle je druh puzzle, které bylo vyráběno firmou Hasbro a dříve Wrebbit, Inc. Na rozdíl od tradičního puzzle, které se skládalo z řady plochých kousků, které se do sebe vkládaly, tvořilo jedno unifikovaný obrázek, obrazec, tak 3d puzzle je tvořeno z částí, které jsou složeny z plastické hmoty, jejíž části obrázku jsou dány na tvrdý papír a jeho zadní strana je lepivá, aby se k sobě jednotlivé části daly slepit a vytvořily tak prostorové pojení nějakého objektu. Když jsou jednotlivé kousky poskládány spolu, tak tvoří stojící strukturu, a tou může být most, město či jiné zajímavosti.

Historie 3D puzzle

Tento druh puzzle byl vynalezen Paulem Gallantem v roce 1991, který pracoval pro společnost Wrebbit z Quebecu. Během devadesátých let zažily 3D puzzle velkou expanzi a oblibu ve společnosti. V roce 2005 byla společnost koupena Hasbro a její obliba stále roste. Děti se tak díky 3d puzzle dokáží snáze pochopit, jak co funguje, dokáží si představit strukturu jednotlivých budov, hraček, dokáží si představit řadu věcí, které by jim v klasickém puzzle podání zůstaly utajeny, a tím rozvíjejí opět logiku, představivost, jemnou motoriku, učí se trpělivosti a spolupráci s ostatními lidmi.

3d puzzle pro děti

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..