4 tipy na levnější cestování

4 tipy na levnější cestování

4 tipy na levnější cestování

Dovolená nás vždycky něco stojí. I když je pravda, že zážitky se vyčíslit nedají a radost si dělat musíme, kdo z nás není pyšný na to, když zvládne nějakou tu korunu ušetřit. Nejlepší na tom je, že začít můžete ještě dříve, než se na cestu vůbec vydáte.

Akční letenky

Letecké společnosti se často uchylují k výprodejům letenek, aby se jim letadla mimo nabité sezóny naplnila. Pro nadšené cestovatele to má mnoho výhod – nejen, že uloví místo v letadle často za méně než polovinu ceny, ale do prosluněných destinací se podívají na podzim, či v zimě, čímž se vyhnou nesnesitelnému množství turistů. Vyplatí se sledovat webové stránky levneletenky.org, nebo honzovyletenky.cz, které akční ceny vyhledávají sami, takže to pro vás není ani žádná námaha.

Spolujízda

Pokud se chystáte na výlet na menší vzdálenost, je dobré zkusit zjistit, zda by vás někdo, kdo má zrovna cestu stejným směrem, nevzal s sebou. Nebojte se však, že byste museli stopovat. BlaBlaCar je skvělým prostředníkem, který vám zjistí, jestli někdo cestu nenabízí a kolik by za ni chtěl. Můžete to využít i opačným směrem, tedy vzít svoje auto a dostat od někoho příspěvek na benzín.


4 tipy na levnější cestování

Couchsurfing

Velkým výdajem při cestování je samozřejmě ubytování. Pokud máte ve své duši dobrodruha, nebojte se Couchsurfingu Tento web vám ukáže, kdo by vás ve zvolené destinaci nechal přespat u sebe doma na gauči, a to zadarmo, či nějaký opravdu mizivý příspěvek. Hostitelům občas dělá radost poznat nové lidi a strávit pár chvil příjemnou konverzací.

Airbnb po staru

Kdo se přece jen ke Couchsurfingu neodváží, může se uchýlit k Airbnb. Ve svém původním formátu umožňovalo lidem, kteří měli ve svém bydlení pokoj navíc, místnost krátkodobě pronajímat. Protože provoz tolik nestojí, pro obě dvě strany to byla docela lákává nabídka. Ze stránek tyto pokoje ještě nevymizely a poznáte je dosti lehce – jejich cena je výrazně přitažlivější.

Tak zlomte vaz při hledání a šťastnou cestu!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.