5 hlavních důvodů pro pořízení anhydritové podlahy


5 hlavních důvodů pro pořízení anhydritové podlahy

Realizace jakéhokoli nového objektu, případně i komplexnější rekonstrukce, se neobejdou bez vyřešení podlahových ploch. Tradičně se vždy vsázelo na betonové podlahy, které se míchaly a následně postupně uhlazovaly tak, že byl povrch nakonec rádoby rovný. I dnes se ještě najdou objekty, kde se ve snaze ušetřit někteří lidé o tento záměr pokoušejí. Mnohem elegantnější a efektivnější jsou anhydritové podlahy. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst. Uvedeme totiž celkem 5 hlavních důvodů, jež vás o jejich aplikaci přesvědčí.

Maximálně rovný a hladký povrch

Lité podlahy představují samonivelační potěr. Ten se dokonale rozprostře, takže povrch bude úplně rovný. Už při vstupu na něj poznáte maximální hladkost, se kterou se u tradičního betonu nesetkáte, a to i při maximálním možném vybroušení. Samozřejmostí bude také absence dilatačních spár. Přímo na povrch lze pokládat finální podlahovou vrstvu.


Optimální volba pro podlahové vytápění

Rádi byste vytápěli objekt prostřednictvím podlahového topení? Proč ne? Když si buď sami, nebo prostřednictvím firmy necháte jednotlivé hadice natáhnout, není co řešit. Vše se ještě podloží polystyrénem a podlaha může být vylitá. Teplo přes tenkou vrstvu anhydritu prostoupí dokonale.

Expresní vyhotovení

Realizace samotné anhydritové podlahy v rodinném domku netrvá ani celý den. Mnohdy je hotovo za několik hodin. A co víc, na druhý den budete moci po povrchu chodit a sami si ověříte jeho rovnost a hladkost. Za čtyři až pět dní nebude problém povrch zatížit.

Absence fyzické práce

Zapomeňte na nějaké míchání betonu nebo cokoli jiného! Specialisté se o vše kompletně postarají a vy to budete mít bez práce.

Všechno se obejde i bez zdlouhavého úklidu

Sami víte, kolik vznikne nepořádku po jakémkoli betonování. U anhydritových podlah nemusíte mít obavy. Vzniká i minimum prachu a nečistot. Úklid je tak doslova expresní.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..