5 tipů na vkusné interiérové dekorace

5 tipů na vkusné interiérové dekorace

V posledních letech se lidé více zabývají vybaveností svého domova. V kuchyni nesmí chybět moderní spotřebiče a praktická linka, obývací pokoj nesmí postrádat elegantní rohovou sedací soupravu a ložnici padne jako ulitá pohodlná postel s kvalitní matrací. Dnes se však zaměříme na detaily, které propůjčí jakémukoliv pokoji v domě něco výjimečného. Jak se říká, v jednoduchosti je krása, není třeba vymýšlet nic přeplácaného.

Pravé kouzlo domova – svíčky a vonné lampy

Mezi oblíbené interiérové dekorace lze zařadit svíčky a vonné lampy. Jen si představte, že historie svíček je dlouhá mnoho tisíců let. Říká se jim teplé světlo. Dnes jsou k dostání v mnoha tvarových i barevných kombinacích. Dle vkusu si můžete pořídit modely ve skle, misky na svíčky, lucerny i lampičky. Velkými hity jsou držáky na čajovnu i svíčky ve skle tvaru Buddhy. Domácí lucerničky zaujmou pěknými designy.

Jak si vyrobit postel z palet

Určitě už jste slyšeli o tom, že právě letí nábytek z palet. Vyrobit si postel z palet není žádná věda, stačí se držet jednoduchých pravidel. Měli byste vědět, že nemá postel z palet pružné rošty, proto nemusí padnout do oka všem. V každém případě skvěle poslouží studentům a návštěvám. Někdo musí mít pod sebou při spaní pevnou plochu, o tom není možné pochybovat. K výrobě jedné postele postačí 4 europalety, asi 2 litry barvy, brusný papír, bruska a štětec. Jako první je nutné palety dokonale zbrousit a povrch doladit brusným papírem. Potom natřete palety barvou a lakem. Nato je necháte pořádně vyschnout a konečně postel doplníte matrací. Pokud prahnete po exkluzivním vzhledu ložnice, vložte pod postel osvětlení. A sladké sny!

Hodiny pro každý interiér

Nelze pochybovat o tom, že patří hodiny do všech místností v domě. Jsou nepostradatelné v kuchyni, ložnici, pracovně, obývacím i dětském pokoji. Nejoblíbenější a nejhezčí jsou nástěnné typy. Není divu. Mohou být kulaté s velkými, menšími i římskými číslicemi. Za zmínku stojí modely s barevnými číselníky i propracované produkty s dehcberoucím pozadím. Dříve byly hodiny pouze bílé a jednoduché, ale dnes je tomu právě naopak. Nechybí pozadí s Eiffelovou věží, mrakodrapy i divukrásnou přírodou. Nabídka je vskutku široká. Tato vkusná interiérová dekorace je určena do všech typů domů a bytů.

Moderní obrazy potěší oko

Nedílnou součástí interiéru jsou obrazy. Mezi poslední výstřelky patří modely se zajímavými motivy, jako jsou divoká zvířata, světově proslulé stavby, kuchyňská nálada, náboženské a romantické druhy. Buddha, New York, nespoutaná příroda, vtipné nápisy a dětské zaměření hrají rovněž prim. Pro všechny, kteří by si chtěli vystavit po zdech fotografie svých dětí, blízkých a zážitků z dovolených, jsou určeny pěkné rámy na obrazy. Určitě musíme zmínit také dekorační nálepky, které se hodí do kuchyně jídelny a dětských pokojů. Jejich instalaci zvládne i předškolák.

Dekorační předměty mají styl

Jak by vypadal obývací pokoj, ložnice anebo pracovna bez dekoračních předmětů? Pustě a prázdně. Mladé generace si zamilovaly výrobky s Buddhou, plastiky postav, cedule, vánoční hvězdy, elegantní talíře na svíčky a květiny, koule trávy, vtipná písmena na stěnu, zajímavé vázy, misky i svazky trávy. Starší lidé nedají dopustit na slaměné a dřevěné dekorační předměty. Dětem nesmí chybět v pokojíčku prasátko pro štěstí, zavěšené autíčko, mušličky ani ještěrky. Věřte, že díky jednoduchým a vkusným drobnostem vaše domácnost okamžitě ožije. Tato dekorační lákadla dodají interiéru zcela nový rozměr. V každém ohledu potěší jejich příjemná cena. Prostě si pořídíte i několikrát do měsíce produkt, který sedne vašemu domu či bytu jako ulitý.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..