6 neočekávaných způsobů, jak vám aviváž může pomoci v domácnosti


6 neočekávaných způsobů, jak vám aviváž může pomoci v domácnosti
6 neočekávaných způsobů, jak vám aviváž může pomoci v domácnosti

Odhánění komárů, čištění spálené pánve, česání rozcuchaných vlasů „barbínám“ a měkčí tvrdá vlákna nového koberce – vsadíme se, že jste nevěděli, že aviváž vám může pomoci se všemi těmito věcmi!

Čištění připálených hrnců

Spálené pánve je téměř nemožné umýt bez použití speciálních chemických prostředků. Existuje jednoduché řešení: zkuste pánev odmočit lžičkou aviváže rozpuštěnou v teplé vodě, nechte ji tak na noc a ráno ji umyjete mnohem snáze.

Odstranění samolepek

Lepidlo, které spojuje nálepku se sklem, má vydržet navždy, takže je vždy docela náročné se těchto lepkavých věcí zbavit. Aviváž zředěná vodou v poměru 50/50 může pomoci zbavit se starých nálepek na oknech automobilů a jiných skleněných plochách.

Zbavení skvrn vodního kamene

Těchto otravných bílých skvrn se v koupelně nemůžete zbavit pouhým použitím vody – obvykle to vyžaduje speciální chemické prostředky. A jak se ukázalo, aviváž bude stačit! Přidejte 1/2 šálku aviváže do 1/2 šálku teplé vody a nastříkejte ji na povrch. Vyčistěte ho houbou a nechte zaschnout – skvrny by se měly hned odstranit.

Rozčesávač pro panenky

Pokud má panenka Barbie na hlavě explozi, není důvod ji zahodit! Smíchejte vodu s aviváží 50/50 a nastříkejte na vlasy. Rozčesávání bude snadné.


Vytvoření vlastního spreje proti komárům

Aviváž vám také může pomoci zahnat komáry. Smíchání s jedlou sodou a vodou do domácího repelentu proti komárům vás ve srovnání s repelenty zakoupenými v obchodech nezadusí a zanechá svěží čistou vůni.

Vytvoření měkkého nového koberce

Koberce jsou vyráběny ze stejných druhů vláken jako oblečení, takže použití změkčovače tkanin pro pohodlnější výrobu nových kobercových vláken se jeví jako skvělý nápad. Smíchejte horkou vodu a aviváž, nastříkejte ji na koberec, nechte ji několik minut odstát a omyjte ji parním čističem koberců. Je důležité je dobře umýt, pokud máte malé děti nebo zvířata.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..