6 skvělých rad, jak cestovat letadlem – a to nejenom na dovolenou

6 skvělých rad, jak cestovat letadlem – a to nejenom na dovolenou

6 skvělých rad, jak cestovat letadlem – a to nejenom na dovolenou

Balíte se na dovolenou a začínat propadat panice, že budete muset eliminovat váš seznam toho, co si můžete s sebou sbalit, abyste prošli váhovou kontrolou na letišti. Zabalte všechno, co budete potřebovat, a hlavně na nic nezapomeňte. Máme pro vás pár praktických rad, jak cestovat letadlem bez problémů.

1. Jaký typ kufru?

Rozhodně zvolte raději skořepinový kufr než látkový. Mnohem lépe ochrání vaše věci a hlavně – mnohem více vydrží.

2. Co si s sebou zabalit?

Pokud máte obavy o tom, jestli něco doma nezapomenete – klidně si udělejte seznam. Není to pouze věc, co dělají malé děti, které se balí na tábor. Začněte s ním třeba týden do předu a průběžně si jej aktualizujte.

3. Jak sbalit kufr?

Měkké věci patří nahoru a mezi ně věci nejkřehčí. Také si musíte ujasnit, které věci budete mít dole, až kufr postavíte. Především v látkových kufrech se tvoří velký tlak ostatních zavazadel, proto dejte raději všechny tekutiny jako opalovací krémy, šampony a ostatní, do igelitového sáčku pro případ, že by vám po cestě „praskly“.


6 skvělých rad, jak cestovat letadlem – a to nejenom na dovolenou

4. Co s sebou do letadla?

Nikdy nezapomínejte na vlhčené ubrousky a antibakteriální gel. Letadlem denně cestují tisícovky lidí, vyhněte se tak nepříjemným bakteriím. Dále mějte po ruce vždy balzám na rty a krém na ruce, jelikož změny teplot a klimatizace v letadle zatěžují vaši kůži. Také si sbalte „něco na zub“ – stačí energetická tyčinka – řízek s chlebem se do letadla moc nehodí.

5. Kam s cennostmi?

Vždy a za všech okolností se ujistěte, že máte všechny cennosti, a hlavně své doklady u sebe. Nebalte je do kufru a nikdy je ani nespouštějte z očí. Při kontrolách zbytečně nepospíchejte a vždy zkontrolujte, že vám kontrola vše vrátila.

6. Co na sebe?

Venku je sice vedro, ale v letadle bývá zima. Přizpůsobte se tedy těmto výkyvům teplot a hoďte si přes ramena alespoň lehký svetřík, který venku jednoduše hodíte přes ruku nebo přibalíte do ručního zavazadla.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..