9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?


9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?
9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?
  1. Mluvte o svých pocitech

Pokud máte pocit, že neprožíváte zrovna nejšťastnější období – psotě o něm mluvte. Uleví se vám a vaše mysl nezačne propadat depresím.

  1. Buďte aktivní

Pravidelné cvičení zvýší vaše sebevědomí a vy se budete lépe soustředit, lépe spát a celkově se cítit lépe. Cvičení udržuje váš mozek a ostatní orgány zdravé, což přináší celkovou pohodu.

  1. Jezte zdravě

Váš mozek potřebuje směs živin, aby dobře fungoval a zůstal zdravý. Dieta, která lahodí vašemu fyzickému zdraví pozitivně ovlivňuje i zdraví psychické.

  1. Pijte s rozumem

Často popíjíme alkohol jenom proto, abychom si změnili momentální náladu. Někteří se tak chtějí vyrovnat se strachem, ostatní například s osamělostí – ale myslete na to, že účinek je vždy pouze dočasný.

  1. Udržujte lidský kontakt

Nejlepší je se vídat s lidmi tváří v tvář. To samozřejmě není vždy možné – ale v těchto situacích můžete například zvednout telefon nebo chatovat online. Je to přeci tak jednoduché.


  1. Nebojte se říci si o pomoc

Nikdo z nás není dokonalý. Každý jsme občas unavení, a ne všechny plány nám vždy vyjdou. Pokud se cítíte, že je toho na vás už příliš mnoho, nestyďte se požádat o pomoc vaše nejbližší. Vždy to pro vás rádi udělají.

Tip: ochrana proti koronaviru

  1. Dejte si „voraz“

Změna tempa má vždy na vaše duševní zdraví pozitivní vliv. Stačí klidně pětiminutová přestávka od čištění vaší kuchyně, půlhodinky na oběd v práci či prostě celý víkend na chatě. Dopřejte si tento čas na zbavení stresu.

  1. Věnujte se svým koníčkům

Zamyslete se nad tím, co máte rádi nebo jste v minulosti rádi dělali – nezanedbáváte tyto aktivity poslední dobou na úkor práce? To je velká chyba! Užívání si koníčků odbourává nervozitu a působí pozitivně na vaše myšlení.

  1. Mějte se rádi takoví, jací jste

Každý jsme jiní – je zdravější prostě přijmout to, jací jste, než se celý život snažit být dokonalí – nebo prostě někdo jiný. Vybudujete si tak sebedůvěru.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..