9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?

9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?

9 skvělých tipů, jak si udržet zdravou mysl?
  1. Mluvte o svých pocitech

Pokud máte pocit, že neprožíváte zrovna nejšťastnější období – psotě o něm mluvte. Uleví se vám a vaše mysl nezačne propadat depresím.

  1. Buďte aktivní

Pravidelné cvičení zvýší vaše sebevědomí a vy se budete lépe soustředit, lépe spát a celkově se cítit lépe. Cvičení udržuje váš mozek a ostatní orgány zdravé, což přináší celkovou pohodu.

  1. Jezte zdravě

Váš mozek potřebuje směs živin, aby dobře fungoval a zůstal zdravý. Dieta, která lahodí vašemu fyzickému zdraví pozitivně ovlivňuje i zdraví psychické.

  1. Pijte s rozumem

Často popíjíme alkohol jenom proto, abychom si změnili momentální náladu. Někteří se tak chtějí vyrovnat se strachem, ostatní například s osamělostí – ale myslete na to, že účinek je vždy pouze dočasný.

  1. Udržujte lidský kontakt

Nejlepší je se vídat s lidmi tváří v tvář. To samozřejmě není vždy možné – ale v těchto situacích můžete například zvednout telefon nebo chatovat online. Je to přeci tak jednoduché.


  1. Nebojte se říci si o pomoc

Nikdo z nás není dokonalý. Každý jsme občas unavení, a ne všechny plány nám vždy vyjdou. Pokud se cítíte, že je toho na vás už příliš mnoho, nestyďte se požádat o pomoc vaše nejbližší. Vždy to pro vás rádi udělají.

  1. Dejte si „voraz“

Změna tempa má vždy na vaše duševní zdraví pozitivní vliv. Stačí klidně pětiminutová přestávka od čištění vaší kuchyně, půlhodinky na oběd v práci či prostě celý víkend na chatě. Dopřejte si tento čas na zbavení stresu.

  1. Věnujte se svým koníčkům

Zamyslete se nad tím, co máte rádi nebo jste v minulosti rádi dělali – nezanedbáváte tyto aktivity poslední dobou na úkor práce? To je velká chyba! Užívání si koníčků odbourává nervozitu a působí pozitivně na vaše myšlení.

  1. Mějte se rádi takoví, jací jste

Každý jsme jiní – je zdravější prostě přijmout to, jací jste, než se celý život snažit být dokonalí – nebo prostě někdo jiný. Vybudujete si tak sebedůvěru.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..