Automatické závlahové systémy přispějí ke svěžesti a zazelenání zahrady

Automatické závlahové systémy přispějí ke svěžesti a zazelenání zahrady
Automatické závlahové systémy přispějí ke svěžesti a zazelenání zahrady

Trápí vás stav vaší zahrádky u domu, kdy se vám už několik let nedaří vypěstovat rostlinky tak, jak byste chtěli? Pak možná problém tkví ve špatném způsobu zavlažování. Je na čase začít uvažovat nad automatickým systémem, s jehož pomocí se do půdy dostane potřebné množství vláhy.

Kdy začít s instalací automatické závlahy?

Automatické zavlažování je ideální provést s příchodem jara, ještě před tím, než začne růst tráva a na záhoncích vysadíte rostliny. Je totiž zpravidla zapotřebí udělat na pozemku jisté stavební úpravy.

Efektivní zavlažování trávníku

Zvolíte-li automatické zavlažování trávníku, odborná firma vám do země nainstaluje síť trubek. V pravidelných rozestupech se na tyto trubky namontují rozprašovače, díky nimž bude pozemek dostávat požadované množství vody rovnoměrně. Systém se pak napojí na vodní přípojku a spolu s moderním softwarem budete moci snadno regulovat závlahu trávníku. Inteligentní závlahové systémy jsou schopné reagovat na aktuální počasí, potažmo také na jeho předpověď. Zařízení je šetrné k životnímu prostředí, protože se spotřebuje jen nezbytně nutné množství vody, zatímco při manuálním způsobu zalévání zahrady vodou často zbytečně plýtváte. Kromě toho automatická závlaha šetří čas.

Kapková závlaha do exteriéru i skleníků

Další možnost, jak zajistit automatické zavlažování, představuje kapková závlaha. Ta přímo cílí na záhony s květinami, bylinkami a dalšími rostlinami. Tím, že kapkovací závlaha přivádí vodu ke kořenům a do zeminy blízko nich, opět se s ní tolik neplýtvá, nedochází k jejímu přílišnému odpařování, což je výhodné hlavně v období sucha.

Kapková metoda se dá využít také k zavlažování skleníku. V jeho případě jsou řízené dodávky vody velmi opodstatněné vzhledem k tomu, že provoz skleníku může být celoroční záležitostí. Automatické závlahové systémy dokážou snížit spotřebu vody až o desítky procent oproti ručnímu zavlažování pomocí hadice napojené na vodovodní potrubí, případně za použití obyčejné konve.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..