Bankovní a nebankovní půjčka. Které dát přednost?


Bankovní a nebankovní půjčka. Které dát přednost?
Bankovní a nebankovní půjčka. Které dát přednost?

Dnes už není důvod obávat se nebankovních půjček. Trh se díky regulacím ČNB již dávno pročistil od nepoctivých poskytovatelů. Spousta lidí však stále váhá. Mají se vydat raději do banky, nebo využít nebankovní úvěr, jichž je na trhu celá řada?

Jsou lidé, již nemají na výběr. Zřejmě vás nepřekvapí, že banky mají pro získání úvěru mnohem přísnější podmínky. Nepůjčují lidem se zápisy v registru, chtějí dokládat pravidelný příjem, na maminky na mateřské či důchodce se dívají skrz prsty. U nebankovních poskytovatelů tohle vůbec nevadí. Pokud vás však nic z uvedeného netrápí, máte možnost se svobodně rozhodnout, kam se pro úvěr vydáte.

Nebankovní půjčky jsou bezkonkurenční svou rychlostí

Jestli potřebujete peníze co nejrychleji, protože vám chybí pár tisíc do výplaty nebo se vám rozbil domácí spotřebič, rychlé půjčky od nebankovních poskytovatelů jsou jasnou volbou. Do banky musíte přijít osobně, dokázat, že máte na splácení úvěru, a podepsat pár papírů. Pak peníze dostanete. Nebankovní úvěr si vyřídíte online na pár kliknutí a za několik desítek minut už můžete mít částku na svém bankovním účtu. V tomhle jsou banky hodně pozadu, zřejmě ještě nezjistily, že žijeme v online době.

Do banky se vydejte pro vyšší obnos

Z výše uvedeného by se mohlo zdát, že nebankovní půjčky jsou jasnou volbou. Dobré úroky, rychlost, menší prověřování žadatelů – tohle všechno jsou jasné výhody. Přece ale existuje oblast, v níž má bankovní sektor navrch. Jsou jí hypotéky a úvěry na vyšší obnosy.

Existuje spousta nebankovních poskytovatelů, kteří vám půjčí deset nebo dvacet tisíc. Těch, co by vám zapůjčili dva miliony, ovšem tolik není. Pro úvěry ve vyšších hodnotách, s nimiž se uvazujete na desítky let, se tedy zpravidla chodí do banky.

Výhody čekejte v nebankovním sektoru

Nebankovní poskytovatelé se snaží o přízeň bojovat některými výhodami, jež v bankách nenajdete. Dokonalým příkladem je první půjčka zdarma. Například u CreditStar dostanete až 7 000 korun s naprosto nulovými úroky a poplatky, zaplatíte opět jen sedm tisíc, nic navíc.

Konečná volba je tedy na vás. Jsou situace, kdy se vyplatí jít do banky (zejména pro vyšší obnos peněz), jinak je pohodlnější a rychlejší nebankovní úvěr.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..