Bazény zapuštěné vydrží desítky let. Výroba bazénů je zahájena

Bazény zapuštěné vydrží desítky let. Výroba bazénů je zahájena

Bazény zapuštěné vydrží desítky let. Výroba bazénů je zahájena

V současné době jsou zapuštěné bazény cenově dostupnější, než tomu bylo před dvaceti lety. Stejně tak výrobci nabízí mnohem více modelů a provedení, vybrat si navíc můžete z několika druhů konstrukcí, dále i filtrací a podobně. Pokud prahnete po bazénu, který poslouží ještě i vašim dětem a vnoučatům, na jednotlivých komponentech a bazénu samotném byste šetřit neměli.

Přestože bazény zapuštěné vyžadují vyšší vstupní investici v porovnání s nadzemními alternativami, životnost je mnohem delší. Jestliže tedy zvažujete realizaci zapuštěného bazénu, začněte s tím ideálně co nejdříve, neboť jedině tak stihnete koupací sezónu.

Výběr bazénu je sice individuální záležitost, protože se musíte rozhodnout pro materiál, tvar, velikost a hloubku, ale existují určitá pravidla, kterých byste se měli alespoň držet.


Výroba bazénů může být i na míru

Způsobů, jak postupovat, je opravdu několik. Prvně byste se však měli rozmyslet, jaký tvar zvolíte, protože od něj se potom odvíjí konstrukční možnosti. U nadzemních bazénů je hloubka omezená, zatímco u zapuštěných si ji můžete nadefinovat sami. Standardně se volí 120 cm či 150 cm, ale nejsou vyloučené i větší hloubky.

Ideální je, pokud se přenechá výroba bazénu specialistům, protože oni jsou schopni poradit vám s konstrukčním řešením, velikostí i tvarem tak, aby bazén dokonale zapadl do prostředí vaší zahrady. Stejně tak vám pomohou s výběrem materiálu, neboť existují bazény keramické, sklolaminátové, kompozitní, fóliové, ocelové a nerezové.

Bazény zapuštěné se budou vyjímat na každé zahradě

Sice si řeknete, že máte obrovskou zahradu, tak se určitě místo najde, ale místo byste podceňovat neměli. Vhodné je zejména takové, které je po značnou část dne osluněné, nejlépe orientované na jižní části pozemku. Velice elegantně vypadá, pokud zapuštěný bazén navazuje na terasu. V těsné blízkosti by se však neměly nacházet opadavé stromy či rostliny produkující velké množství pylu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..