Bezva rady na rodinnou oslavu

Bezva rady na rodinnou oslavu

Bezva rady na rodinnou oslavu

Plánujete rodinnou oslavu a rádi byste Vaše nejbližší pohostili kvalitním vínem? Sáhnout můžete po osvědčených moravských vínech, nebo je pohostit kvalitními španělskými víny.

Co jste možná nevěděli o španělských vínech…

Pěstování vína má ve Španělsku bohatou historii a právem je považováno za jednu z nejproduktivnějších oblastí vinařství. Přispívá k tomu také skutečnost, že v poslední čtvrtině dvacátého století rapidně stoupla kvalita nad kvantitou. Tato generace vinařů spojila rovněž moderní technologie a tamější tradicí. Přičemž víno se zde začalo pěstovat již v roce 3 000 před naším letopočtem. První vinice byly založeny na jihu poloostrova v Andalusii. Zatímco v České republice se vína rozlišují dle cukernatosti na jakostní a přívlastková, ve Španělsku všechny odrůdy vína dosahují vysoké cukernatosti a toto rozlišení není potřeba. Dále se zde uvádí doba a podmínky zrání. Obecně se nechávají déle zrát červená vína. Nejdéle přitom zrají vína s označením Gran Reserva. Tato vína zrají minimálně dva roky v barikových sudech a až tři roky v láhvích.


Ochutnejte delikatesy typické pro Španělsko

V e-shopu společnosit BMC Brno www.bmcbrno.cz najdete jen špičková červená vína, ale také můžete koupit vynikající sladká vína, speciální šumivá vína typu CAVA a sangrie. Pokud rádi k vínu něco pojídáte, rozhodně nevynechejte příležitost k ochutnání španělských delikates. K nimž neodmyslitelně patří filety ančoviček v olivovém oleji, chobotničky na galicijský způsob, tradiční španělský paprikový salám Chorizo, sušené vepřové maso Jamón či ovčí sýr Manchego. Španělské delikatesy jsou sázkou na jistotu, že si skutečně pochutnáte na lahodném jídle.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..