Binární opce mají svá rizika


Binární opce mají svá rizika

Přestože na internetu můžete z různých pohádkových životních příběhů a webových stránek získat dojem, že binární opce z vás určitě udělají milionáře, skutečnost je trochu jiná. Zbohatnout se na nich sice dá, ale jako laik to nezvládnete.

Binární opce získaly svůj název od toho, že u nich jde právě o dva stavy – ano či ne. Zaměříte se na nějakou komoditu (třeba na kurz měny, ropu, zlato nebo stříbro) a pak jen odhadujete, zda bude růst či klesat. Ano nebo ne. Ani není potřeba sledovat zprávy, situaci na burze nebo být finanční expert. Pokud kurz měny dlouhodobě klesá, pokračování tohoto trendu je pravděpodobné.

Tedy aspoň takhle to popisují všechny weby, které vás lákají, ať se do toho také pustíte. Jenže skutečnost je jiná, což perfektně ilustruje například text na Investujeme.cz s názvem Jak se láká na binární opce aneb Nevěřte všemu. Na binárních opcích prostě nevydělá každý, s tím se smiřte. Tvrzení o tom, jak se z vás za dva měsíce stane milionář, jsou jen reklamní kampaň.

Jen další investiční nástroj

Binární opce jsou investiční nástroj jako každý jiný. Nejsou v ničem lepší, je to zcela individuální záležitost. Úspěch není zaručen, odvíjí se od dobré strategie, a proto by si měl každý začátečník nejdříve nastudovat jak obchodovat s binárními opcemi, aby pak nebyl překvapen.

Jedinou velkou výhodou je snadné prostředí. Platformy pro obchodování bývají uživatelsky přívětivé, v podstatě jen klikáte na tlačítko Up či Down. Bez přemýšlení o tom, co děláte, to však nepůjde.

Někteří brokeři binárních opcí nabízí také demo účty, na nichž si obchodování vyzkoušíte s virtuálními penězi. Ovšem nenechte se ve vlně euforie strhnout k velkým investicím. Jestli se vám daří s demo účtem, ještě to neznamená, že zvládnete vydělávat reálné peníze.

Myslete na to, že pokud by bylo zbohatnutí na binárních opcích tak snadné, nejspíš už bychom se všichni váleli někde na pláži s drinkem v ruce.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..