BOZP a vybavení lékárničky. Pomoc najdete online

BOZP a vybavení lékárničky. Pomoc najdete online

Každý zaměstnavatel se musí řídit platnou legislativou a na pracovišti vytvořit maximálně bezpečné podmínky pro své zaměstnance. I v oblasti BOZP platí, že člověk musí být připraven i na tu nejméně pravděpodobnou událost. Někdy stačí jen chvilka nepozornosti a stane se vážný úraz, poté rozhodují vteřiny. Jak dokonale je vybavena lékárnička na vašem pracovišti? Nabízí vše potřebné?

Kontrola a doplnění ve vaší režii

Smutná realita je bohužel taková, že lékárničky na pracovištích sice jsou, ale vybavením naprosto nevyhovují. Mají sice zákonem daný obsah, mnohdy to ale nestačí. Už jste například někdy zkoušeli ustřihnout obvaz miniaturními nůžkami z lékárničky? Víte, jak „krátké“ obvazy jsou? Nebo jak moc nelepivé jsou klasické náplasti? Ne? Budete opravdu nemile překvapeni. Obsah lékárny u vás v práci prohlédněte a doplňte kvalitním základním vybavením. Kromě dezinfekce a obvazů je vhodné mít po ruce dlahy, krční fixační límec a další pomůcky, které výrazně zkvalitní první pomoc. Pokud je pracovní prostředí prašné či se na něm pracuje s chemikáliemi, je žádoucí mít po ruce tyto oční sprchy.

TIP: Doplňky do lékárničky koupíte online, nabízí je e-shop vmbal.cz.

Zaměstnavatelovi pomocníci

Ne všichni zaměstnanci jsou zodpovědní a chodí do práce v dobré kondici, tj. střízliví a ne pod vlivem drog. Taková nezodpovědná individua jsou vůbec tím nejhorším, co může zaměstnavatele potkat. Svým chováním často způsobí zranění ne sobě, ale jejich spolupracovníkům, a navíc poškodí vybavení firmy. Naučte se zaměstnance kontrolovat, nemusí to být každý den, stačí namátkově. Jak? Pořiďte si tyto alkohol testery a drogové testy.

Nejste si jisti, zda máte bezpečnost práce dobře zvládnutou? Podívejte do zákoníku práce, zajímat vás musí také zákon č. 309/2006 Sb. o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a další právní předpisy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.