Buďte anonymní ve světě financí

Buďte anonymní ve světě financí
Buďte anonymní ve světě financí

Ve finančním světě se valná většina transakcí a prováděných obchodů striktně váže na jméno či účet konkrétních osob nebo subjektů, tudíž si v něm není vůbec lehké udržet byť jen částečnou anonymitu.

Nicméně následující řádky věnované anonymním bankovním účtům a kartám, které je možné si založit v zahraničních offshore daňových rájích, vám poodhalí možnosti, jež máte v případě, pokud u vás otázka zachování anonymity na finančním trhu hraje důležitou roli. 

Anonymní bankovní účet – Pomocník ve snaze stát se hůře dohledatelným 

Ať už je vaše motivace k tomu zůstat v anonymitě jakákoliv, tak vězte že anonymní bankovní účet je rozhodně tou správnou volbou a jeho založením nic nezkazíte, ba naopak. 

Vůbec nejhojněji si jej zřizují majitelé úspěšných firem, neboť se dá mimo jiné efektivně použít i jakožto nástroj k optimalizaci daní.

Buďte anonymní ve světě financí

Další jeho výhodou je krom ochrany majetku a soukromí majitele účtu i to, že lze jeho prostřednictvím využívat výhod měnové diverzifikace (tj. uložení části úspor do jiné měny). 

Jsou ale takto zřízené účty opravdu anonymní? 

Možná vás zklameme, ale nikoliv – v současné době již není možné si založit 100% anonymní bankovní účet. Tento stav je způsoben tím, že v minulosti docházelo skrze tato konta k praní špinavých peněz, daňovým únikům a financování terorismu. Aktuálně musí každá banka vědět, kdo je vlastníkem hotovostních vkladů u ní vedených.  

Každopádně bezejmenné účty vedené u offshore banky vám umožní zůstat v anonymitě alespoň před státními institucemi. Tyto společnosti sídlící v daňových rájích totiž udržují vysokou úroveň bankovního tajemství a účty jejich klientů a všechny informace s nimi spojené jsou u nich skryty před vládou, finančním úřadem i exekutory, které k nim bez soudního příkazu nemají přístup. 

Buďte anonymní ve světě financí

Anonymníúčet v bance vám tedy nezaručí 100 % anonymitu, ale alespoň vám značně pomůže k tomu stát se hůře dohledatelným. 

Anonymní platební karta – 100% záruka anonymity u nižších částek 

Pod názvem anonymní karta se ukrývá předplacená platební karta, jež není propojená s žádným konkrétním účtem, neboť se dá pořídit i zcela bez nutnosti vlastnění bankovního účtu. Anonymní platební kartaje na rozdíl od stejně pojmenovaného účtu skutečně 100% anonymní, alespoň tedy u karet s nižšími limity (v přepočtu do cca 10 000 Kč). 

Při vyšších limitech bohužel vzniká povinnost registrace u jejího poskytovatele, respektive zřizovatele. 

Největší výhodou anonymních platebních karet je jejich bezpečnost, nevystavujete se totiž riziku, že by vám nějaký nenechavec odcizil platební kartu a rázem tak měl přístup k vašemu soukromému nebo firemnímu kontu. Zároveň se při nákupu na internetu již více nemusíte obávat zneužití osobních údajů.  

Rádi byste si založili anonymní účet či si opatřili anonymní platební kartu, ale nevíte jak na to? V takovém případě tu přesně pro vás jsou vysoce specializované společnosti, které vám pomohou s jejich obstaráním ve vybrané offshore jurisdikci. 

Autor: Parkerhill.cz – registrační agentura pro offshore podnikání

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..