Byty na Vinohradech: co se usadit přímo v centru Prahy

Byty na Vinohradech: co se usadit přímo v centru Prahy
Byty na Vinohradech: co se usadit přímo v centru Prahy

Jestliže hledáte bydlení přímo ve středu hlavního města, byty na Vinohradech jsou ideální volbou. Vinohrady jsou nejlepším důkazem toho, že starší zrekonstruované budovy mohou existovat ve spojení s moderním vzhledem nových budov. Navíc se jedná o centrum s vynikající dopravní obslužností. Samozřejmostí je velký počet různých restaurací s mezinárodní kuchyní.

Novostavby ať už v procesu výstavby nebo v přípravě, vzhled této starší části Prahy nikterak neohrožují. Tato městská čtvrť totiž pečlivě dbá na zachování své atmosféry a developeři se tomuto pravidlu plně podřizují. Vzhled nových bytových komplexů je proto v plné symbióze se starou zástavbou. Uvnitř nich, stejně jako uvnitř rekonstruovaných domů si ovšem užijete luxus moderního bydlení.

Pokud vás láká bydlení na Vinohradech najdete zde několik zajímavých lokací a komplexů, které jsou aktuálně k dispozici.

  • Slavíkova 4 – Jedná se o krásný dům z 19. století. Po dokončení rekonstrukce bude v domě ke koupi 12 bytových jednotek o velikosti od 1+kk až po 4+kk. Všechny byty budou v tom nejmodernějším a nejluxusnějším provedení. Byty v ulici Slavíkova jsou přímo na pomezí Vinohrad a Žižkova. Místo je jedním z nejvyhledávanějších lokalit Prahy 2.
  • Rezidence Churchill – Dům má 6 nadzemních podlaží, kde je celkem 8 nových bytů, které mají předzahrádku, balkon, lodžii nebo terasu. Byty mají dispozici 1+kk až 4+kk, jsou vybaveny podlahovým vytápěním a nabízejí možnost instalace krbu. Přes francouzská okna budete mít krásný panoramatický výhled na celou Prahu.
  • Hagibor – Jde o bytový projekt, který vzniká na rozhraní Vinohrad, Strašnic a Žižkova. Celkem zde vyroste 138 nových bytů o velikosti 1+kk až 5+kk a plošné výměře od 27,3 m2 až po 175,2 m2. Každý byt bude mít k dispozici balkon nebo lodžii. Celý projekt je koncipován jako vznik kompletně nové čtvrti v srdci Prahy. Kromě bytových domů zde navíc vznikne také 5 komerčních budov, kde budou mít rodiny k dispozici i novou školku, dále obchody a novou budovu zde lánuje i Česká filharmonie. Skutečně nedaleko je pak staniced Želivského na lince metra A.

Vinohradské byty jsou v blízkosti dvou velkých parků

Vinohrady mají ve svém středu několik velkých parků, které jsou ideálním místem pro relaxaci. Největšími jsou Riegrovy sady a Grébovka.

  • Riegrovy sady – Naleznete je v severní části Vinohrad téměř u hlavního vlakového nádraží. Díky své velikosti je park ideálním místem pro sportování všeho druhu.
  • Grébovka (Havlíčkovy sady) – Nachází se pro změnu v jižní části Vinohrad, v sousedství Vršovic. Je v kopci, kde po výšlapu naleznete známou restauraci. Z té je krásný výhled směrem na Vyšehrad a Vršovic a Nuslí.

Z bytu na Vinohradech to není daleko do divadel i do kina

Kde naleznete divadla a kino?

  • Vinohradské divadlo – náměstí Míru
  • Státní opera – Wilsonova ulice
  • Kino Flóra – Vinohradská ulice v blízkosti Olšanských hřbitovů

S bytem na Vinohradech nemusíte řešit dopravní obslužnost

Protože se byty nachází v centru, je zde vynikající veřejná doprava. Jednoduše řečeno jedete tím, na co máte náladu. Výhodou je i blízkost vlakového nádraží. Projíždí tudy metro linky A a kříží se zde několik tramvajových a autobusových linek jedoucích ze Smíchova, Strašnic, Žižkova a Vršovic.

Pokud máte i vy něco, co se vám na Vinohradech líbí, neváhejte přispět svým názorem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..