Čeho se vyvarovat při kosmetických procedurách?


Čeho se vyvarovat při kosmetických procedurách?
Čeho se vyvarovat při kosmetických procedurách?

Každý den o sebe pečujete při různých kosmetických procedurách, řada z vás však občas aplikuje některou osvědčenou radu, která může pleti naopak uškodit. Jak o sebe správně pečovat a jakých chyb se v péči o pleť vyvarovat?

Černé tečky

Často slýcháte, že by se měly černé tečky vymačkávat. To rozhodně nedělejte. Jejich vymačkáváním si můžete tvář velmi nepříjemně zjizvit, navíc se vám pod kůži dostane o hodně více mazu než po peelingu. Pokud se černých teček chcete zbavit, určitě zvolte peeling.

Kolik krémů?

Myslíte, že vám stačí jeden pleťový krém na všechno? Někomu možná ano, ale vždy je lepší používat krémy podle počasí (jeden vám bude dělat dobře v létě, další v zimě). V každém ročním období totiž pleť trpí jinak, proto je lepší krémy střídat. Zároveň stačí nanášet jen slabou vrstvu.

Krémy proti vráskám

Radí vám kamarádka, abyste krémem proti vráskám natírala víckrát za den? Pak na ní nedejte a používejte ho vždy jen před spaním. Častěji by vám jen podráždil pleť, která může být místy zarudlá.


Častý peeling rozzáří pleť

Ani tato rada nepadá na úrodnou půdu, čím více budete pleť brousit, tím se uvolní větší množství mazu. Proto jej nepoužívejte častěji než jednou za týden nebo jen tehdy, když pleť začne mít matný nádech.

Čištění pokožky

Každou pleť musíte vyčistit, tonizovat a hydratovat. To je sice pravda, avšak ne u každé pleti. Mastné pleti tonizace příliš neprospěje, neboť pro její ochranu je troška mazu naopak potřeba. O co víc byste se snažila tonizací mazu zbavit, tím víc by ho pleť produkovala.

Vrásky díky suché pokožce

Ani v tomto případě to není pravda. Šupinatá pokožka nejsou vrásky. Na jemné linky suché pokožky stačí nanést trochu pleťového krému a vyhladit je. Sice nezmizí zcela, ale určitě nebudou tolik výrazné, jako kdyby to byly vrásky.

Pokožka stárne rychleji kvůli make-upu

Naopak, make-up pokožku chrání proti UV záření, díky čemuž stárne výrazně pomaleji. Samozřejmě je důležité, aby byl make-up kvalitní, s levnou náhražkou příliš ochrany nezískáte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..