Čemu se vyhnout, když chcete vyrazit na road trip


Čemu se vyhnout, když chcete vyrazit na road trip
Čemu se vyhnout, když chcete vyrazit na road trip

Zejména mladí lidé dnes dávají přednost takzvanému spontánnímu cestování. Jednoho dne se zkrátka sbalí, nasednou do automobilu a vydají se s partou přátel do neznáma. Takzvané road tripy jsou v posledních letech velice oblíbené. Jedná se o cestování autem, ve kterém se dokonce díky vestavbám do aut i spí. Díky tomu se výrazně ušetří za hotel, aniž by to mělo nějaký negativní dopad na kvalitu spánku. Spaní v autě může být i zážitek. Navíc díky cestování autem je člověk svobodnější. Může si zastavit, kdykoli chce a kdekoli chce, může navštívit cokoli chce a nemusí se spoléhat na jízdní řády hromadné dopravy, která si stejně jezdí, jak chce. Přesto jsou takzvané road tripy způsobem cestování, u něhož je dobré se lecčemu vyvarovat. A víte, čemu?

Hlavně necestujte v hlavní letní sezoně či o prázdninách

Pokud se chcete vyvarovat dlouhým kolonám na silnicích, měli byste dát přednost cestování mimo hlavní sezonu nebo mimo prázdniny. I když je v hlavní sezoně nejlepší počasí, bohužel se setkáte s hromadou lidí nejen na silnicích, ale také na památkách nebo obecně na každém rohu. A právě množství turistů by vám mohlo vaši vysněnou dovolenou v autě pořádně zkazit. Raději jeďte mimo hlavní sezonu, kdy jsou navíc ceny i jídla nebo obecně služeb levnější než v hlavní sezoně, kdy se na tom chce jen vydělat.

Vyhněte se tankováním na dálnici

I když celosvětově poklesla cena ropy, neznamená to, že na dálnicích si stále neúčtují pořádnou přirážku. Pokud tedy chcete ušetřit za tankování, měli byste tankovat buď v levných zemích, nebo případně mimo dálnice. Na menších benzinkách, které jsou mimo hlavní dopravní špičku, natankujete poměrně levně.

Vyhněte se dálnicím

Mnozí jedinci, kteří takzvané road tripy naprosto milují, v souvislosti s tankováním na dálnici doporučují jedno, a sice dálnicím se naprosto vyhnout. Pokud chcete vidět víc než jen bod A a bod B, měli byste jet po vedlejších komunikacích. I když to bude delší cesta, narazíte na hromadu krás, jichž byste si na dálnici nevšimli.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..