Cestování Švédsko

Cestování Švédsko
Scenic summer aerial panorama of the Old Town (Gamla Stan) in Stockholm, Sweden
Cestování Švédsko

Švédsko je země v severní Evropě na Skandinávském poloostrově s mnoha různými koníčky, jako je například www.slot-vegas.cz. Země stovek etnik, tradic a zvyků… Než se vydáte do Švédska, musíte si promluvit o historii. Osídlení jižní části Švédska začalo v 11. tisíciletí př. n. l., kdy Skandinávie sestoupila z ledovce a začali se objevovat první osadníci, začal se zde rozvíjet rostlinný a živočišný svět. Lidé se postupně usazovali na území dnešního Švédska a museli něco dělat, aby se uživili. Oblíbený byl lov a rybolov. Vytvořili si tábory, kde nějakou dobu žili, dokud jim v oblasti nedošly potraviny. Nejstarší tábořiště bylo nalezeno nedaleko Malmö a pochází z doby asi 8 000 let př. n. l.
Švédsko je dnes ekonomicky vyspělou zemí s úžasnými a milými lidmi. Země s desítkami nejkrásnějších památek. O nich si dnes budeme povídat.

Opatství Wadstone

Prvním místem naší virtuální cesty bude opatství Wadstone. Palác se nachází na neuvěřitelně malebném místě, obklopeném jezerem Vattern.Toto místo vítá turisty s laskavostí a pohostinností. V penzionu je možné přenocovat. Jeptišky věří, že mnoho lidí sem přichází, aby nalezlo klid a harmonii. Patronkou tohoto opatství je svatá Brigita. Brigitiny ostatky jsou dodnes největší církevní památkou ve Švédsku a spočívají v opatství Vadstena.

Globen Arena

Druhou bude moderní Globen Arena ve švédském Stockholmu, obrovská hala v centru města, která se používá pro velké akce, jako je soutěž Eurovize v roce 2000 nebo mistrovství světa v ledním hokeji v letech 1989, 1995, 2012 a 2013. 110 metrů v průměru a 85 metrů vysoká hala pojme 16 000 lidí na koncerty a 13 850 na hokejové zápasy. Globen Arena je součástí švédské sluneční soustavy, kde budova symbolizuje Slunce. Užitečné informace o místě- Výstup na vrchol komplexu Globen Arena je možný každý den. SkyView je otevřeno sedm dní v týdnu od 9:30 do 18:00 (od pondělí do pátku) a od 9:30 do 16:00 (v sobotu a v neděli). Jízda lanovkou trvá asi 20 minut a kapsle vyjíždějí šestkrát za hodinu. Těchto 20 minut můžete strávit hraním kasino online

Hrad Drottningholm

Dalším místem virtuálního výletu je hrad Drottningholm na ostrově Leuven, který se nachází uprostřed jezera Mälaren. Mimochodem, královský dům nechal v 16. století postavit král Johan III. pro svou milovanou manželku královnu Kateřinu Jagellonskou. Postavil ho slavný architekt Tessin a po něm jeho syn. Hrad byl mnohokrát přestavován. V roce 1744 se stal svatebním darem pruské princezny Luisy Ulriky, která se provdala za Adolfa Fredericka, dědice švédské koruny. Užitečné informace o zámku Drottningholm denně od 10:00 do 17:00 hodin Zavřeno: 14. až 30. prosince.

Švédské národní muzeum ve Stockholmu

Na čtvrtém místě je Švédské národní muzeum ve Stockholmu. Je to největší muzeum ve Švédsku věnované švédskému výtvarnému umění. V expozici je asi 16 tisíc obrazů a soch a 30 tisíc předmětů uměleckého řemesla.Sbírku zahájil v 16. století švédský král Gustav Vasa.Po smrti Gustava III. v roce 1792 byla královská sbírka převedena do Národního muzea a zpřístupněna veřejnosti. Fasáda budovy, kterou si dnes mohou turisté prohlédnout, byla postavena německým architektem Augustem Stühlerem a otevřena v roce 1866.Užitečné informace o tomto místě – Galerie je otevřena denně od 11:00 do 17:00, v úterý a čtvrtek od 12:00 do 16:00.

Královský palác v hlavním městě Stockholmu

Posledním místem naší virtuální akce je královský palác v hlavním městě Stockholmu. Jeden z největších a nejrozvinutějších paláců v Evropě. Návštěvníci Stockholmského paláce mají možnost seznámit se s četnými exponáty švédského umění a kulturního dědictví země. Palác založil v 10. století Magnus Ericson. V roce 1523 se Gustav I. ujal vlády v království a rozhodl se budovu změnit. Každý den v poledne se v královském paláci ve Stockholmu koná střídání stráží. Užitečné informace – od února do května 12:00 – 16:00 a od května do srpna 10:00 – 17:00; od září do prosince 12:00 – 15:00.
Tímto naše fascinující virtuální exkurze končí. Děkujeme za pozornost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..