Chcete ergonomickou kancelářskou židli? Poradíme vám, jak ji vybrat

Chcete ergonomickou kancelářskou židli? Poradíme vám, jak ji vybrat
Chcete ergonomickou kancelářskou židli? Poradíme vám, jak ji vybrat

Pokud plánujete investovat do nového kancelářského vybavení, určitě si nechejte záležet přinejmenším na kancelářské židli. Špatně zvolená varianta může nadělat více škody než užitku, protože by neprospívala vašim zádům, což zřejmě nechcete. V následujících řádcích vás tedy provedeme výběrem kancelářské židle, abyste neprohloupili.

Předtím, než se vůbec pustíte do nakupování, byste měli vědět, co by takové kancelářské židle měly splňovat. Zapomeňte na tvrzení, že s ergonomickou židlí budete sedět správně nebo se vám uzdraví bolavá záda, protože jejich účelem je snížit zátěž zádových svalů.

Co od kancelářské židle očekáváte?

Prvně si rozmyslete, jestli je pro vás žádoucí komfortní sezení, nebo spíše design. Nedoporučujeme výběr kancelářské židle podle barvy. Zaměřte se na jiné parametry, vzhled by měl být druhořadý.

Věděli jste, že mezi ergonomickou kancelářskou židlí a kancelářským křeslem jsou značné rozdíly? U křesla je pevně daný úhel mezi sedákem a opěradlem, nemůžete si často nastavit ani výšku opěradla, bederní opěrku či hloubku sezení. Zatímco kancelářská židle taková nastavení umožňuje.

Dynamická kancelářská židle

Pokud si chcete během práce dopřát pohodlné sezení, sáhněte po verzi se synchronní mechanikou, abyste si mohli nastavit sklon opěradla i sedáku. Zabráníte tak tomu, abyste seděli ve strnulé pozici, a tím pádem se vám bude u počítače mnohem lépe sedět. Zároveň vám poděkuje i pohybový aparát, především však páteř.

Velice důležitá je mimo jiné i nosnost. Obchody tedy rozdělují kancelářské židle podle nosnosti. Jestliže vážíte více, určitě je potřeba tomu přizpůsobit i samotnou židli. V opačném případě by se mohl mechanismus poškodit a neuznali by vám ani reklamaci, protože jste nedodrželi maximální povolenou nosnost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.