Chcete stavět nízkoenergetický dům? Seznamte se s jeho výhodami


Chcete stavět nízkoenergetický dům? Seznamte se s jeho výhodami
Chcete stavět nízkoenergetický dům? Seznamte se s jeho výhodami

Neustále na vás apelují dodavatelé energií s tím, že máte zaplatit vyšší částku za energie? Dodavatelé energií v posledních měsících výrazně zvýšili cenu za elektřinu a plyn, což ostatně vedlo k nespokojenosti lidí. Mnozí se rozhodli přesedlat na zcela jiného dodavatele energií, jiní se rozhodli investovat do výstavby nízkoenergetického domu, který je vyznačován tím, že je spotřeba tepla od patnácti do padesáti kWh za metr čtvereční za rok.

V souvislosti s nízkoenergetickými domy se však ti, kteří ještě pro ně nejsou pevně rozhodnutí, ptají, jestli se do nich investovat opravdu vyplatí. Zmiňme si proto jejich výhody, které budou pro mnohé lidi dostatečně přesvědčivé.

Výhody nízkoenergetických domů

  • Nízká spotřeba tepla
  • Nízké náklady na výstavbu nízkoenergetického domu
  • Vysoká výše úspor za vytápění

Více o nízkoenergetických domech a jejich výhodách

Hlavní výhodou nízkoenergetického domu je hlavně nízká spotřeba tepla. Jak jsme zmínili, spotřeba tepla se pohybuje v rozmezí od patnácti do padesáti kWh za metr čtvereční za rok. Nízkou spotřebu tepla ostatně oceníte zejména v současném období, kdy je topná sezona v plném proudu.

Nízká spotřeba tepla se pojí s vyššími úsporami za vytápění. V případě nízkoenergetických domů se může výše úspor dostat až na šedesát procent. Investice do nízkoenergetického domu se vám tak rázem vrátí zpátky.

Také je třeba zmínit velice nízké náklady spjaté s výstavbou nízkoenergetických domů. Je však třeba mít pečlivě vypracovaný projekt, během výstavby se nic nevyplatí měnit, jinak se to může velice výrazně prodražit. O projekt i celou výstavbu nízkoenergetického domu se vám postará firma ORCAN GROUP, s. r. o., o které si na internetu můžete najít celou řadu kladných referencí a recenzí od současných i předcházejících klientů.

K dalším výhodám nízkoenergetických domů patří například neustálá přítomnost čerstvého vzduchu i bez větrání.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..