Chcete telefon maximálně do 6 000 korun? Poradíme vám, jaký model vybrat

Chcete telefon maximálně do 6 000 korun? Poradíme vám, jaký model vybrat
Chcete telefon maximálně do 6 000 korun? Poradíme vám, jaký model vybrat


V současné době je trh s mobilními telefony poměrně rozmanitý. Samozřejmě na předních příčkách na žebříčku oblíbenosti stojí vlajkové lodě od světově proslulých značek, jako jsou Apple, Samsung a Huawei. Jestliže však nechcete utrácet desetitisíce korun za špičkové modely těchto společností, nemusíte, sáhněte po podobně vybaveném telefonu za mnohem nižší peníze. Jen se nebude telefon pyšnit logem nakousnutého jablka. V následujících řádcích vám představíme smartphony do 6 000 korun, které mají slušnou výbavu a naplní vaše očekávání.

Sehnat mobilní telefony za atraktivní ceny není v dnešním světě žádný problém, ovšem je potřeba se alespoň trochu vyznat v parametrech, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.

Cubot X18 PLUS

Prvně vám představíme smartphone Cubot X18 PLUS s 5,99palcovým IPS displejem, jehož rozlišení je vskutku úctyhodných 2160×1080 pixelů. Uvnitř přístroje se skrývá 8jádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz doplněný 4 GB RAM. Interní paměť o velikosti 64 GB postačí pro uložení médií, ale pokud by byla daná paměť nedostačující, je možné ji rozšířit o microSD až do 128 GB.

Jestliže rádi fotíte, budete nadšeni z duálního fotoaparátu s rozlišením 20 megapixelů a 2 megapixely. Pro selfie poslouží přední 13megapixelový fotoaparát. Jelikož má zařízení hybridní slot, je možné v něm mít klidně dvě SIM karty. Baterie s kapacitou 4 000 mAh je naprosto dostačující pro každodenní fungování.

Pokud chcete mít všechno, co máte v telefonu, v bezpečí, žádný problém, neboť přístroj má na zádech čtečku otisků prstů. Cubot X18 PLUS vyjde na 4 890 korun.

Sony Xperia XA1 DS G3112

Za pouhých 4 999 korun seženete Sony Xperia XA1 DS G3112 s 5palcovým IPS displejem. Sice je rozlišení menší než u předchozího modelu, a to 1280×720 pixelů, ale na 5palcový displej je naprosto dostačující. Stejně jako Cubot X18 PLUS, tak i tento smartphone má 8jádrový procesor, ale paměť RAM je o něco nižší, a to 3 GB. Uvnitř se skrývá 32GB úložiště, které je možné rozšířit o microSD až do 256 GB. Zadní fotoaparát má skvělý výkon, a to díky 25megapixelové čočce. Přední fotoaparát má 8 megapixelů. Zklame vás asi baterie, která má pouze 2 300 mAh, a tak zařízení nevydrží běžet tak dlouho jako Cubot X18 PLUS.

Archos Diamond Selfie Lite

Ještě se do kategorie smartphonů do 6 000 korun vešel Archos Diamond Selfie Lite s 5,5palcovým IPS displejem. Pyšní se 8jádrovým procesorem, 3 GB RAM a interní pamětí o velikosti 16 GB. Samozřejmostí je podpora microSD až do 128 GB. S telefonem pořídíte skvělé snímky za pomoci 16megapixelového zadního fotoaparátu. Pro focení selfie zase poslouží 8megapixelový přední fotoaparát. Baterie má kapacitu podobnou jako většina smartphonů střední třídy, tedy konkrétně 3 000 mAh.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.