Chyby, kterých se většina dopouští při fénování vlasů. Děláte je také?


Chyby, kterých se většina dopouští při fénování vlasů. Děláte je také?
Chyby, kterých se většina dopouští při fénování vlasů. Děláte je také?

Existuje něco jednoduššího než fénování a úprava účesu po sprchování? Může se to zdát jednoduché, ale ukázalo se, že tento proces má také své triky. Věci jako vzdálenost mezi fénem a vlasy, teplota a dokonce i směr proudění vzduchu jsou důležité.

Používání horkého a studeného vzduchu

Pro vysušení používejte výhradně horký vzduch.

Téměř všechny vysoušeče vlasů mají režim proudění studeného vzduchu a není to chyba výrobce. Přepněte tlačítko do studeného režimu, aby se výsledky vašeho stylingu upravily. Chladný vzduch zpomalí odpařování vlhkosti, což znamená, že kadeře vydrží déle.

Volba nesprávného směru proudění vzduchu

Fénujte vlasy od kořínků ke konečkům ve směru růstu vlasů. V opačném případě se šupiny tvořící vlas otevřou, což bude mít za následek krepatění vlasů a usnadní jejich zacuchání. Pokud vlasy fénujete od kořínků po konečky, šupiny se naopak spojí a dodají vašim vlasům přirozený lesk.

Nesprávné držení fénu

Držet fén s dominantní rukou se zdá být docela přirozené. Ale je to špatně, protože pro styling a a úpravu vlasů potřebujete sílu a obratnost této ruky. Pomůže vám lépe kontrolovat proces, efektivněji pracovat s hřebenem a celkově vynaložit méně úsilí.

Fénujte vlasy směrem vzhůru

Kartáčování a foukání vlasů směrem dolů potlačuje jakýkoli potenciál pro objem. Namísto toho fénujte vlasy směrem nahoru. To vám pomůže mít objemný, „živý“ a hladký účes.


Dostatečná vzdálenost fénu od vlasů

Pokud budete mít fén blízko hlavy, nejen že budete mít vlasy křehčí, ale také si můžete popálit pokožku na hlavě. Doporučená vzdálenost mezi fénem a hlavou je 30 cm. Jak to můžete změřit? Stačí držet fén ve vzdálenosti natažené paže.

Nemějte vlasy příliš dlouho zabalené v ručníku

Nesušte si vlasy ručníkem déle než 30 minut, zvláště pokud jsou z bavlny. Částice této látky vytvářejí účinek tření a činí vlasy zranitelnějšími při následném sušení fénem. Vyberte měkčí ručník z mikrovlákna a nenechte v něm zabalené vlasy déle než 10 minut. 

Tip: silné a husté vlasy by měly být před použitím fénování zhruba poloviční, zatímco vlasy tenké nebo střední tloušťky by měly být suché asi z 80%.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..