Chystáte se stěhovat do nového domečku? Poradíme vám, jak si zjednodušit práci


Chystáte se stěhovat do nového domečku? Poradíme vám, jak si zjednodušit práci

V současné době jsou úrokové sazby hypotečních úvěrů stále poměrně nízké, a proto se spousta podnájemníků rozhoduje investovat do vlastního bydlení. Jakmile podepíšete kupní smlouvu a dostanete klíčky, můžete se směle pustit do stěhování. Pokud si však představíte, že musíte přesunout veškeré vybavení včetně harampádí, které se vám v bytě za ty roky nahromadilo, protočí se vám panenky.

Usnadněte si práci. Balení byste neměli nechávat na poslední chvíli, protože vám zabere mnohem více času, než si myslíte. I když momentálně bydlíte v malém bytě o výměře necelých padesát metrů čtverečních, začnete se divit, co všechno tak malá plocha ukrývá. Sice si můžete objednat službu zvanou levné stěhování Brno, nicméně jestliže chcete mít všechno pod kontrolou, raději si stěhování zorganizujete sami.


Půjčte si velkou dodávku

Pokud tedy neplánujete využít stěhovacích služeb, objednejte si alespoň dodávku. Stačí do vyhledávače zadat například „autopůjčovna dodávek Ostrava“, „autopůjčovna dodávek Pardubice“ či „levné dodávky Ostrava“ a nabídne se vám hned několik vhodných půjčoven. Vybrat si můžete z několika modelů. Záleží na tom, jak velké prostory potřebujete. Pro stěhování nábytku se hodí spíše větší dodávky, abyste nemuseli jezdit pořád tam a zpátky.

Pečlivě označujte krabice

Do krabic si ukládejte jednotlivé věci. Doporučujeme skládat je podle toho, kam mají jít. Jednotlivé krabice si popisujte, abyste je při vynášení do nového obydlí dávali rovnou do místnosti, kam patří. Lůžkoviny do ložnice, knihy do pracovny, nádobí do kuchyně a podobně.

Stěhování je ideální příležitost k tomu, abyste se rozloučili se všemi nepotřebnými věcmi. Zbavte se starého oblečení, časopisů z roku raz dva, poškozeného nádobí a nefungujících spotřebičů.

Ono se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Asi na tom něco bude. Pokud si však nastolíte správný systém, stěhování může být i zábavné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..