Čím vás Španělsko naprosto dostane do kolen?

Čím vás Španělsko naprosto dostane do kolen?
Čím vás Španělsko naprosto dostane do kolen?

Sbalit si pár švestek, vybavit své auto vestavbou do auta na spaní a vydat se vstříc nezapomenutelnému dobrodružství. I tak může vypadat vaše vysněná dovolená, kterou se rozhodnete strávit třeba v krásném Španělsku. Tato země patří k vůbec nejnavštěvovanějším zemím na světě, čemuž se nelze divit. Nachází se zde tolik nádherných krás a míst, která člověku až berou dech. Pokud přemýšlíte nad tím, proč byste sem měli vyrazit, máme pro vás rovnou několik věcí, které vás naprosto dostanou do kolen.

O pivu a jídle

Pokud jste si mysleli, že to nejlepší pivo máme jenom u nás v Čechách, pak jste se pravděpodobně spletli. Protože Španělé jsou i v tomto směru naším velkým konkurentem. Zdejší pivo je opravdu oblíbené, pijí ho spíše před jídlem. Nemají tu však klasické půllitry, kterými by si jenom zaplnili svá břicha. Nápoj se čepuje do sklenic o 2,5 dl, zásadně je značky MahouSan Miguel.

A když se Španělé napijí, mohou se pustit do jídla. Zdejším tradičním pokrmem je paella, která je kombinací rovnou několika ingrediencí, z nichž tou hlavní je kuřecí nebo králičí maso, rýže a olivový olej v kombinaci se šafránem, s nímž se musí šetřit.

Silvestrové tradice

A jelikož se blíží Silvestr, proč se do slunného Španělska nevydat na konci roku? Je velice zajímavé sledovat, jak se tradice mění napříč jednotlivými státy. Například ve Španělsku drží tradici říkající, že kdo touží po roce plného štěstí, musí během silvestrové půlnoci sníst co jeden úder hodin jedno hroznové víno.

A pokud by chtěl štěstí ještě více, na Nový rok si má obléknout červené spodní prádlo!

Nikam nechoďte na čas

Pokud se rozhodnete sjednat si s místními schůzku, nemusíte pospíchat, abyste ji stihli načas. Španělé jsou totiž známí svou nedochvilností. Zpoždění rovnající se i třiceti minutám je zkrátka v pořádku, berte to tak taky. Dokonce se nad tak, pro nás dlouhým, zpožděním ani nikdo nepozastavuje. Je to zkrátka běžná věc.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..