Co byste měli dělat, když se váš telefon namočí?


Co byste měli dělat, když se váš telefon namočí?
Co byste měli dělat, když se váš telefon namočí?

Přiznejme si to, je to jedna z našich nejhorších nočních můr. Náhodně jste upustili mobilní telefon do vany (nebo ještě hůře – do toalety) nebo jste skočili do bazénu v kapse s telefonem nebo vám telefon zvlhl při chůzi v dešti. Záruka se nevztahuje na poškození způsobená vodou a za tu chvíli by mohly být ztraceny všechny vaše fotografie a konverzace! To samo o sobě stačí k tomu, aby u některých lidí došlo k infarktu.

Okamžitě ho vyndejte z vody

Víme, zní to zjevně, ale možná si myslíte, že už je pozdě a nestojí ani za to se k tomu dostat. Na každé vteřině však záleží, a pokud budete mít štěstí, budete mít stále šanci zachránit telefon.

Vypněte ho

Častěji se telefon automaticky vypne, když spadne do vody, ale pokud ne, neváhejte ho vypnout nebo vyjmout baterii a okamžitě ji vypnout. To ho ochrání před zkratem.

Vyjměte baterii (je-li to možné)

Pokud máte mobilní telefon, který vám nedovolí vyjmout baterii, například iPhone, tento krok přeskočte. Pokud je však možné baterii z telefonu vytáhnout, udělejte to bez váhání. Pomůže to zabránit zničení telefonu. Pokud ji odstraníte, přerušíte dodávku energie a vyhnete se dalšímu poškození.

Vyjměte sim a paměťové karty

Odstraňte všechny kryty a záslepky zakrývající mezery a sloty v telefonu. Otřete telefon suchým hadříkem z mikrovlákna nebo ručníkem (nedoporučuje se používat papír, protože částice se mohou ucpat v mezerách telefonu).


Vytvořte vakuum

Tímto způsobem můžete odsát veškerou vodu uvíznutou ve štěrbinách a na obtížně přístupných místech. Vložte telefon do plastového sáčku a vysajte vzduch, čímž vytvoříte vakuový efekt. Vysaje kapalinu z vnitřních částí telefonu.

Vložte ho do misky s rýží nebo jiným absorbentem

Ne, není to mýtus. Sušení telefonu kapesníkem vám nedovolí dostat se dovnitř telefonu a budete potřebovat něco, co absorbuje vlhkost … jako nevařená rýže. Vložte telefon a všechny jeho části do misky s rýží a nechte ho tam asi dva dny. Můžete použít i jiné alternativní materiály, které absorbují vodu, například stelivo pro kočky nebo sáčky ze silikagelu (obvykle se nacházejí v suchých potravinách, vitamíny nebo v nových krabičkách na boty).

Zapněte to … a držte si palce

Ačkoli technici varují, že šance na poškození telefonu v případě pádu do vody jsou vysoké, věřte v pozitivní výsledek.

Je velmi důležité nechat telefon alespoň dva dny uschnout a odolat nutkání ho zapnout, protože pokud uvnitř zůstane drobná vodní částečka, bude veškeré vaše úsilí zbytečné. Hodně štěstí!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..