Co dělat, když vás někdo sleduje na ulici

Co dělat, když vás někdo sleduje na ulici
Co dělat, když vás někdo sleduje na ulici

Podle statistik přibližně 16% žen se setkalo s nějakým projevem sledování a tím nemáme na mysli sledování na sociálních sítích. Pokud máte pocit, že jste se stali objektem pronásledovatel, je dobré vědět, co dělat.

Buďte si vědomi svého okolí

Věnujte pozornost každému detailu, včetně názvů ulic, čísel domů, budov, obchodů a kaváren, které jsou v okolí. Znalost vaší přesné polohy vám pomůže získat potřebnou pomoc. Vyhýbejte se úzkým a slabě osvětleným cestám, jako jsou uličky a chodby, kde existuje pouze jedna nebo dvě cesty dovnitř a ven.

Zavolejte o pomoc

Pomocí telefonu můžete volat přátelům nebo členům rodiny, kteří mohou být poblíž. Řekněte jim svou polohu a požádejte je, aby vás vyzvedli. Je lepší domluvit setkání na veřejném místě, jako je kavárna nebo obchod. Pokud nemáte telefon nebo je váš telefon vybitý, jděte do jakékoli provozovny, řekněte jim, že vás někdo sleduje, a požádejte o použití jejich telefonu.

Jděte směrem, kde víte, že bude hodně lidí

Je snazší ztratit se pronásledovateli v davu. Pokud jste dříve odcházeli z rušných hlavních ulic, chovejte se, jako byste na něco náhle zapomněli: zkontrolujte kapsy, hlasitě si povzdechněte, oznamte, že jste zapomněli peněženku, a změňte směr.


Nechoďte rovnou domů

Při pokusu dostat se do svého domu můžete být zahnáni do kouta. Stalker se také dozví, kde bydlíte, a může počkat, až opustíte dům nebo se vrátíte později. Není bezpečné jít domů, dokud si nejste 100% jisti, že vás již nikdo nesleduje.

Udělejte hodně zastávek na neočekávaných místech

Běžte si přes ulici koupit kávu. Navštivte kamaráda v práci. Vydejte se na nákupy do nákupního centra. Udělejte trasu co nejkomplikovanější. Bude těžší sledovat vás a může to dokonce nudit pronásledovatele natolik, aby se vzdal svého pronásledování.

Využijte jakoukoli příležitost ke studiu vzhledu pronásledovatele

Pokuste se prostudovat osobu, která vás sleduje, a přitom zůstat bez povšimnutí. Nedívejte se přímo zpět. Sledujte přes okna a zrcadla auta, střídejte se a rozhlížejte se kolem sebe při přechodu ulic. Pokud se rozhodnete incident nahlásit, je zásadní vědět, jak vypadá stalker.

Mluvte s kýmkoliv

Zkuste se zapojit do konverzace s někým na ulici. Předstírejte, že jsou vaši přátelé, aby pronásledovatel měl dojem, že nejste sami. Můžete také hovořit se zaměstnanci jakéhokoli zařízení. Sdělte jim, že vás někdo sleduje, a zeptejte se, jestli můžete spolu chodit na veřejnosti, dokud nenajdete bezpečnou cestu domů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..