Co je barevná dieta?


Co je barevná dieta?
Co je barevná dieta?

Držet dietu není jednoduché, o tom se mohla přesvědčit spousta lidí. Možná se vám to bude zdát divné, ale zhubnutím souvisí i barvy, kterými se při této dietě řídíte a tím se nejen zbavujete přebytečných kil, ale dieta vás může i bavit. Zní to sice neuvěřitelně, ale tyto barvy vám pomohou zmenšit vaši konfekční velikost.

Princip diety

Dieta funguje na jednoduchém principu, kterým je sledování barev, jež se vyskytují na vašem jídelníčku. Podle autorů této diety se budete cítit lépe, lehce a přitom plní nové energie. Musíte odbourat veškerý stres, pramenící z každého jídla, které sníte.

  • Dále se soustředíte na svůj jídelníček, aby obsahoval vše potřebné, k tomu přidáte pravidelný dostatečný pohyb a nakonec uvidíte, jak půjdou vaše kila dolu.

Jakou roli hrají barvy?

Základním kamenem této diety je konzumace ovoce a zeleniny v různých barvách. Na začátku postačí pouhé tři dny tohoto stylu stravování. Délku tohoto způsobu stravování lze jakkoliv prodloužit, záleží jen na vás.


Jak pracovat s barvami?

Konzumujete čerstvé zelené, červené, žluté nebo oranžové plody. Pravidlem je, že u každého jídla vybíráte jenom jednu barvu. Výjimkou jsou bylinky, citron a chilli, protože jejich konzumace není při barevné dietě nijak omezena. Již během několika dní by měl být výsledek znatelný a vaše tělo zhruba o 1,5 kg lehčí.

Funkce barev

Červená

Povzbuzuje látkovou výměnu a díky červeným barvivům (lykopen, antokyany) pomáhá proti stárnutí buněk, snižuje hladinu špatného cholesterolu a napíná vaziva.

  • Zařaďte na jídelníček lilek, ředkvičky, rajčata, červenou papriku, švestky, meloun, červenou řepu, červené zelí, granátové jablko, chilli papričky, červené hroznové víno a další.

Žlutá

Karotenoidy (žlutá barviva) ovlivňují rychlejší látkovou výměnu a zároveň mají protistárnoucí efekt.

  • Konzumujte zejména citrusy, které obsahují velké množství vitaminu C. Vhodná je také žlutá paprika, dýně, mrkev, banán, mango, ananas a kukuřice.

Zelená

Tato barva podporuje správnou regeneraci. Obsažený chlorofyl a železo zlepšují kvalitu krve a pomáhají zlepšit zásobování těla kyslíkem.

  • Jezte zelenou papriku, fazole, celer, jablka, okurky, cukety, špenát, brokolici, kiwi, cibuli a bylinky.

Žlutá barva se může střídat s oranžovou, jejich princip fungování je v podstatě stejný.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..