Co je dobré vědět o pruzích na oblečení?


Co je dobré vědět o pruzích na oblečení?
Co je dobré vědět o pruzích na oblečení?

V módě se s pruhy setkáváme den co den. Vylepší vám postavu a můžete získat i vysněné křivky, pokud budete znát pár fíglů. Pruhované oblečení je nestárnoucí klasikou, která je pořád módní a má velké množství příznivců v každém věku.

Pravidla pruhů:

  • Nepravidelné pruhy maskují nedostatky vaší postavy.
  • Široké pruhy mají zvětšující efekt.
  • Čím výraznější pruhy jsou, tím objemněji budete vypadat.
  • K pruhovanému oblečení je dobré nosit jednodušší kousky včetně doplňků.

Na co nezapomenout?

Svislé a vertikální pruhy

Je jasné, že svislé pruhy prodlužují celou postavu. Najednou díky pruhům budete mít opticky delší nohy a vaše postava se celkově prodlouží. Naopak vertikální pruhy budou skvělé v kombinaci s jednobarevným topem. Postavy menšího vzrůstu by si měly vybírat takové oblečení, aby měly pruhy jen od pasu dolů, tzn. sukně, kalhoty, atd.


Šikmé pruhy

Je všeobecně známo, že šikmé pruhy dokážou odvést pozornost od nedokonalosti postavy. Vizuálně sklouznete pohledem po siluetě, utvoříte si celkový obraz o vytvarované postavě až do finálního výsledku.

Vodorovné pruhy

U horizontálních pruhů se proporce opticky rozšiřují, což u některých typů postav není zrovna lichotivé. Naopak u těch jedinců, kteří mají například drobnější hrudník, může tento druh pruhů přidat chybějící centimetry, takže bude hruď vypadat objemnější. Ideální je v takovém případě top, halenka či svetřík s vodorovnými pruhy.

K dalším výhodám patří jejich použití u takových postav, kde jsou ramena hodně širší než boky a je potřeba postavu lehce vyvážit, abyste nevypadaly jako Rambo. Pak jsou na místě vodorovné pruhy na spodních dílech oblečení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..