Co je důležité při domácí manikúře?


Co je důležité při domácí manikúře?
Co je důležité při domácí manikúře?

Vedle péče o tělo, je důležité pečovat také o naše ruce, hýčkat je, opatrovat a hlavně se starat o naše nehty, abychom předešli nechtěným problémům.

Musíme si uvědomit, že ruce v podstatě používáme celý den. Pracujeme s nimi, jíme, uklízíme, prostě udělají spoustu práce a zaslouží si naši plnou pozornost.

V péči o nehty není nic lepšího, než jim dopřát pravidelnou manikúru, která zaručí jejich pěkný vzhled, ale postará se také o prevenci proti případným zdravotním komplikacím.  Nesmíte zapomenout, že jsou Vaše nehty v podstatě každý den vystaveny infekcím, proto je nezbytné je pravidelně sledovat a případné problémy ihned řešit.


Co sledovat?

  • Změnu barvy
  • Změna tloušťky nehtů (ztenčení může signalizovat závažnější problém)
  • Oděrky a záděry (z nich se může rychle vyvinout infekční choroba)

Na co dát pozor při manikúře?

  • Častým problémem je nevhodné zacházení s nehtovou kůžičkou, která je velice důležitá pro správný růst i vzhled nehtu. Pokud už se jí rozhodnete zastřihávat, použijte raději kleštičky na nehty, nůžky pro ni nejsou vhodné. Hlídejte si, ať si kůžičku nepoškodíte.
  • Pečlivě vybírejte laky, dejte si pozor na jejich složení. Vyvarujte se těch, kde je obsažen – toluen, dibutyl ftalátu a formaldehyd. Přestože si koupíte barevný lak, nikdy nesmíte vynechat ten podkladový, který je důležitý pro ochranu nehtu.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..