Co je to fulfillment a jak vám může pomoci?

Co je to fulfillment a jak vám může pomoci?

Fulfillment v oblasti e-shopů označuje celý ten proces, kdy obchodník odesílá objednávku zákazníkovi. Pokud však mluvíme o fulfillmentu, obvykle máme na mysli, že jej poskytuje nějaká třetí strana.

Než se objednávka dostane k zákazníkovi, prodejce musí vykonat mnoho úkonů. Celé vyřizování objednávky je zdlouhavé a bere spoustu času. Kdybyste ji outsourcovali na někoho jiného, můžete svůj e-shop provozovat vlastně docela bez starostí a odkudkoliv ze světa. Starali byste se totiž pouze o marketing a správu e-shopu. A právě tohle je jeden z důvodů, proč si lidé najímají na fulfillment externí firmy.

Jaký je rozdíl mezi fulfillmentem a dropshippingem?

A nefunguje přesně takto dropshipping? Ne, nějaké rozdíly by se našly.

Při dropshippingu vlastně fyzicky nemáte zboží. Nakupujete ho přímo od výrobce a skladováno je také u výrobce, odkud je rovnou odesíláno. Objednávky z vašeho e-shopu tedy předáváte výrobci.

U fulfillmentu máte vlastní skladové zásoby, ale jsou uloženy ve skladu třetí strany, která se stará o odesílání zboží.

Jaké jsou výhody fulfillmentu?

Největší výhodou je dobře optimalizovaný proces odesílání zboží. Víte, že zákazníci častokrát nedokončí objednávku kvůli nespokojenosti s vámi nabízenými metodami přepravy? Budete-li ji zajišťovat přes fulfillment, tohle se nestane. Firma zabývající se odesíláním objednávek má vychytané ty nejlepší způsoby přepravy za velmi dobré ceny. Celý proces má vyřešený efektivně, takže objednávky jsou odesílány rychle. Sami byste to tak pravděpodobně nezvládli.

Kromě toho jsme ještě nezmínili, že třetí strana poskytující fulfillment se stará rovněž o příjem zboží. Když přijdou nové skladové zásoby, převezme je, naskenuje, zváží, změří, nafotí a uloží. Vy dostanete jen upozornění. Tedy tak funguje aspoň fulfillment od iSklad – více informací najdete na isklad.eu/cs/. S iSkladem lze odesílat pohodlně do celého světa.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..