Co je to průmyslový konektor a jak se používá?


Co je to průmyslový konektor a jak se používá?
Co je to průmyslový konektor a jak se používá?

Průmyslový konektor je jednou z nedůležitějších součástí celé elektroinstalace. A v tomto článku si povíme něco o jeho vlastnostech a dělení.

Co je to elektrický konektor?

Aby mohly elektrické obvody spolehlivě fungovat, musí být složeny z několika vzájemně spolupracujících komponent. Důležitou součástí jsou zejména kabely a dráty. K jejich propojení se pak používají elektrické konektory, díky nimž je možné zajistit další tok elektřiny. Každý konektor a jeho zakončení se skládají ze samce (zástrčky) a samice. Díky nim je možné dosáhnout permanentních spojů, případně dočasných pro jejich případné nahrazení v budoucnosti.

Součásti průmyslového konektoru

Průmyslový konektor se zpravidla skládá ze dvou částí – krytu a samotného konektoru:

  • Kryt konektorukryt na konektory slouží k ochraně obsahu umístěného uvnitř. Díky němu budete mít jistotu, že budou provedené elektrické spoje stabilní a že nedojde k jejich poškození. Ve většině případů jsou vyráběny z plastu, v některých případech se ale používají i jiné materiály (například keramika).
  • Průmyslové konektory – nebo chcete-li pouze konektory. Právě tady se odehrává veškerá zábava. Jedná se o nezbytnou součást každé elektroinstalace, které zajišťují další tok elektřiny.

Kde nakoupit?

Průmyslové kabelové konektory jsou důležitou výbavou každého elektrikáře. Proto je najdete v řadě kamenných obchodů pro kutily, ale i ve specializovaných obchodech. Pokud nechcete vyhledávat nejlepšího obchodníka ve vašem okolí, můžete zvolit některý z e-shopů. Mezi dobré alternativy patří internetový obchod Schmachtl, výhradní zástupce světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Potřebné součástky jako konektor průmyslový, relé či instalační krabice naleznete na jednom místě. Doporučujeme například značku Wieland.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..