Co obsahují meruňková jádra?


Co obsahují meruňková jádra?
Co obsahují meruňková jádra?

Podobně jako meruňky samotné, mají zázračný účinek také meruňková jádra, která jsou nejbohatší na vitamin B17 (obsažen je také v čočce, obilovinách, hrášku či v semenech z jablek). B17 je považován za skvělou prevenci v boji s nádorovými onemocněními. Získá se buď přímou konzumací jadérek meruněk, která jsou schovaná uvnitř pecky, různých potravinových doplňků, která můžete pořídit v lékárně či si můžete dát speciálně vyrobené máslo z meruněk.

Nejpříjemnější formou pro přístup k tomuto vitaminu je olej z meruňkových jader, neboť jádra lisovaná za studena obsahují vedle vitaminu B17 také A, C a F. Pro prevenci proti rakovině je dobré si každé ráno nalačno dát jednu lžičku oleje. Prospěje to i Vašim játrům a žlučníku.


Mezi další klady tohoto oleje patří jeho pozitivní účinek na cévy, zlepšuje jejich pružnost, čímž dokáže značně oddálit problémy křečových žil. Pokud ho užíváte vnitřně, působí blahodárně na obnovu pleťových buněk, při vnějším užívání je vhodný pro všechny typy pokožky. Po jeho nanesení působí podobně jako balzám a nezanechává na pokožce nepříjemný mastný filtr.

Svou jemností a panenskou čistotou je vhodný také pro miminka. Je skvělý při boji s akné, jehož výskyt dokáže značně snížit, brání vytváření vrásek. Může se použít i jako masážní olej na tělo. Koupit ho můžete v kamenných prodejnách se zdravou výživou, či v různých eshopech, které se zabývají prodejem bio kosmetiky. Cena 250 ml lahvičky se pohybuje kolem 200 – 250 korun.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..