Co pomáhá na bolavé klouby?


Co pomáhá na bolavé klouby?
Co pomáhá na bolavé klouby?

Pokud už se Vám stane, že Vás dostihne nachlazení či chřipka, tak je samozřejmé, že neutečete ani bolesti svalů a kloubů, které jsou pro tyto choroby typické. Nejlépe v tomto případě poslouží bylinky. Jaké to jsou?

Křenová placka

Zní to divně, ale je to skutečně tak. Stačí, když nastrouháte kořen křenu, přidáte trochu mouky, másla a trochu přírodní octa. Zamícháte, čímž vznikne hustá kašovitá hmota, kterou dáte do tenkého plátna, uzavřete, vytvarujete do tenké placky a tu pak položíte na bolavé místo. Nechte působit aspoň hodinku.


Devětsil

Říká se o něm, že má spoustu sil, které může rozdávat a jeho účinky jsou opravdu skvělé.

  • Vezměte paličku a naklepejte s ní důkladně listy devětsilu. Potom je položte na kus plátna, pokropte několika kapkali tinktury z prhy a pak přiložte jako obklad na bolavé místo. Zakryjte igelitem, obvažte, aby tam igelit držel a nechte působit přes noc.

Kostival

  • Kořen kostivalu, který se umele na prášek, smícháte s extra panenským olejem tak, aby vznikla po zamíchání kaše. Na mírném ohni pak kaši ohřejte, naneste jí na lněný hadřík a přikládejte jako obklad na bolavé klouby. Hadřík pak pečlivě obvažte, aby se nehnul.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..