Co pomáhá udržet zářivou barvu vlasů?


Co pomáhá udržet zářivou barvu vlasů?
Co pomáhá udržet zářivou barvu vlasů?

Barvení vlasů k dnešní době prostě patří. Přestože dodržíme správný postup a po obarvení vypadá barva úchvatně (pokud tedy trefíme tu správnou, co jsme chtěli), netrvá dlouho a barva začne mizet, ať už díky růstu vlasů či postupnému smývání barvy.

Mytí vlasů

Obecně platí, že čím častěji si vlasy umyjete, tím rychleji bude barva mizet. Nehledě na to, že časté mytí a tím i používání šamponu, jim moc nesvědčí. Naučte je delším pauzám mezi jednotlivým mytím. Myjte si vlasy nejdřív po dvou dnech, poté po třech, po čtyřech atd. Ideální je, když si je umyjete jednou týdně, to jim bohatě stačí, pokud samozřejmě nemáte příliš mastné či zpocené vlasy.

Jakmile vlasy navyknou delšímu intervalu mezi mytím, budou se mastit méně a v podstatě se to naučí, aby tak často nemastily. Jako pomůcku, můžete zkusit také suchý šampon.


Kondicionér

Barvy na vlasy obsahují různé chemikálie, které po obarvení vlasy doslova vysuší. Také pokožka hlavy je díky tomu značně zranitelná. Vhodně zvolený kondicionér vlasům navrátí jejich ztracenou hydrataci a pokožka se trochu  zklidní. Investujte do skutečně kvalitního, který nejen posílí vlasy a uklidní pokožku, ale také bude chránit Vaši novou barvu.

Chytré sprchování vlasů

Možná se tomu budete smát, ale i to, jakým směrem namíříte proud sprchy při mytí vlasů, je důležité. Nejvíc barvy se z hlavy ztrácí tehdy, pokud na ně voda působí v pravém úhlu. Nejlepší je mytí ve sprchovém koutě, kdy se postavíte pod proud vody a necháte jí dopadat zlehka a bez jakékoliv agrese na hlavu, stačí jen mírný proud vody.

Přípravky na lesk

Chcete-li zvýraznit svou barvu a dodat vlasům lesk, pak na tyto přípravky, které dokážou vlasům lesk poskytnout, nezapomeňte. Jestliže se často fénujete, nebo používáte žehličku na vlasy, pak si ještě pořiďte přípravek, které vlasy chrání před teplem. Oba tyto přípravky najdete v každé drogerii, nebojte se zeptat obsluhujícího personálu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..