Co se nám bude hodit během survivalu? Vybíráme potřebné vybavení

Co se nám bude hodit během survivalu? Vybíráme potřebné vybavení
Co se nám bude hodit během survivalu? Vybíráme potřebné vybavení

Survival je extrémní druh fyzické aktivity, který si získává stále větší oblibu. Při ní se počítá nejen vytrvalost a kondice, ale také znalosti, jak v daných podmínkách přežít. Existují různé typy survivalu, při kterém nejsme vždy odkázáni pouze na sílu vlastních rukou a schopnosti našeho mozku. Často můžeme také používat doplňky a vybavení, ale v tomto případě musíme rovněž vědět, jak je používat, a především též vědět, co se vyplatí vzít si na survival s sebou.

Základní survivalové vybavení

Výběr vybavení pro přežití závisí na povaze události, protože jiné přípravy mohou být vyžadovány pro hru hranou někde v odlehlé oblasti a jiné pro přežití v městské džungli. Náš seznam vybavení pro přežití je tedy velmi orientační a každý si z něj musí vybrat ty předměty, které se mu budou skutečně hodit – i na základě vlastních preferencí.

V první řadě budeme určitě potřebovat taktický batohVěci musíme mít v čem nosit a takové specializované batohy se vyznačují mimořádnou odolností a funkčností. Vybírat můžeme z malých batohů na několik hodin přežití, ale i z velmi prostorných modelů, které poslouží i při vícedenních výletech.

Taktické oblečení je dalším základním prvkem výbavy pro přežití a airsoft. Skládá se z kalhot, bund, mikin, triček a dokonce i spodního prádlaTaktické oblečení je nejen odolné proti roztržení, ale také ušité z materiálů, které zajišťují dobrou cirkulaci vzduchu za všech povětrnostních podmínekMohou být také voděodolné nebo chránit před nízkými teplotami. Taktické kalhoty a bundy jsou také vybaveny systémem kapes, do kterých můžeme uložit různé užitečné doplňky.

Mezi základní taktické doplňky patří také kapesní nože, nože obecně a multitoolyPřijdou vhod, když potřebujete něco ukrojit, nakrájet nebo přišroubovat. Multitooly jsou obzvláště užitečné, protože nahrazují několik různých nástrojů a snadno se vejdou do kapsy. Vyplatí se je mít s sebou během survivalové akce a nezáleží na tom, kde je organizována.

Co dalšího se nám může během survivalu hodit?

Ochranné rukavice jsou také součástí taktické výbavy a v terénu jsou jistě velmi užitečnéChrání naše ruce při provádění různých prací a jsou navrženy tak, aby při těchto pracích nepřekážely. Ochranné brýle mají také velmi podobné vlastnosti.

Při přežití se mohou hodit taktické helmy a taktická vesta – hlavně při vojenském survivalu, nebo stany a doplňky pro rozdělávání ohně – při survivalu v lese. Může se také stát, že budeme potřebovat vysílačku, baterku nebo dalekohled. Než se zúčastníme tohoto typu činnosti, stojí za to si dobře promyslet, co budeme potřebovat. Nemá také smysl brát si s sebou příliš mnoho doplňků, protože budou zbytečně těžké. Dobré plánování je proto před survivalem nutné – i pokud jde o taktické vybavení, které se kupuje ve specializovaných obchodech, jako je Gunfire.com.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..