Co se stane vašemu tělu, když jíte kořeněná jídla?


Co se stane vašemu tělu, když jíte kořeněná jídla?
Co se stane vašemu tělu, když jíte kořeněná jídla?

Některá jídla jsou tak pikantní, že kuchaři musí při vaření nosit plynovou masku, aby si chránili oči před pálením. Jíst ostré jídlo má nepopiratelný vliv na celé tělo. Ale jen málo lidí si je vědomo pozitivních a negativních účinků, kterým budou muset čelit.

Můžete zhubnout

Jíst kořeněná jídla je snadný způsob, jak spálit trochu tuku navíc. Cvičení a zdravá strava nemůže nic nahradit, ale kapsinoidy, které se nacházejí v pálivých paprikách, nemohou ublížit. Jsou známé tím, že zvyšují energetický výdej a snižují tělesný tuk.

Vaše tolerance vůči bolesti se zvýší

Je těžké tomu uvěřit, protože jíst kořeněná jídla je samo o sobě pro některé lidi bolestivé. Odborníci však naznačují, že kapsaicin se může zaměřit na speciální látku v našem mozku, která je zodpovědná za bolestivé pocity. Přiměje náš mozek ignorovat bolest, což je příjemný bonus pro ty, kteří se nebojí ostrých jídel.


Váš imunitní systém se zlepší

Zatímco si vychutnáváte ostré jídlo, vaše tělo je obohaceno o antioxidanty. Je to obzvláště užitečné během chřipkové sezóny, protože antioxidanty nás chrání před bakteriemi, které napadají naše těla. Pokud se už cítíte oslabeni vlivem počasí, připravte si něco s chilli papričkami, aby byla vaše imunita silnější.

Prodloužíte si život

Tato studie ukázala, že ti, kteří jedli ostré jídlo 6-7 dní v týdnu, měli o 14% nižší úmrtnost. Výzkum sledoval milovníky kořeněných jídel nezávisle na jiných rizikových faktorech, takže kořeněná jídla nepomohou těm, kteří mají nezdravý životní styl.

Vaše spotřeba cukru se sníží

Už není tajemstvím, že cukr je hrozný pro vaše zdraví, ale snížit jeho množství není snadné. Odborníci tvrdí, že občasné přidání kořeněných jídel do vašeho jídelníčku může pomoci v boji proti chuti na cukr. Je to podobné jako vypít sklenici pomerančového džusu po umytí zubů – po jídle něčeho pikantního obvykle nechceme nic sladkého. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..