Co si promyslet před pořízením dopravního značení

Co si promyslet před pořízením dopravního značení


Vlastníte firmu a z areálu okolo ní se postupně stává dopravní zácpa? Pak nastal nejvyšší čas pořídit si dopravní značení. Díky němu by se celá situace měla co možná nejrychleji vyřešit. Kde ale značky sehnat? Bude lepší si je vyrobit svépomocí? To jsou otázky, které je zapotřebí stejně jako některé další zodpovědět předem. Jinak se může stát, že nakonec nepořídíte to, co potřebujete. Případně značení nedokáže vykonávat svou správnou funkci. Nač byste tedy měli myslet?

Jaké značky vlastně potřebujete?

Ne vždy je nezbytné vybírat kompletně veškeré značení. V některých areálech postačí pouze horizontální. Jedná se především o vyznačení směrů jízdy a míst, kde nelze parkovat. Mnohdy ovšem potřebujete i svislé značky, a to jak zákazové, tak mnohé ostatní. Výbornou volbou jsou také balisty a parkovací zábrany. Nic příjemného, když vám na vašem místě parkuje někdo jiný, a to obzvláště v momentu, kdy dorazíte na místo později.

Vyplatí se vlastní výroba?

V žádném případě. Jednak by značky nekorespondovaly s platnou vyhláškou týkající se silničního provozu a jednak by zřejmě vypadaly všelijak. Dopravní značení musí být mimo jiné také bezpečné. Zapomeňte proto na jakékoli jednoduché ukotvení značek. Především ty svislé je zapotřebí uchytit betonovou kotvou tak, aby s nimi nebylo možné nijak manipulovat. Samozřejmostí u nich bude i odolnost vůči větru a jiným klimatickým jevům. Nestane se, že by postupem času došlo k jejich vyblednutí nebo poškození.

Na kterou společnost se obrátit?

Naším tipem je společnost TOP Znak s.r.o. mající ve své nabídce veškeré značení, které se aktuálně používá. Vybrat si u ní můžete prakticky cokoli. Všechny značky splňují požadované atesty a specialisté vám je i namontují na určené místo. Jednat se může jak o dopravní značení v Praze tak i v mnohých jiných lokalitách.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.