Co naše tělo postrádá, když nás honí mlsná?


Co naše tělo postrádá, když nás honí mlsná?
Co naše tělo postrádá, když nás honí mlsná?

Pokud patříte k lidem, které často honí mlsná, pak to nemusí být jen zbytečné přecpávání, ale způsob, kterým se vaše tělo snaží oznámit, že mu něco důležitého chybí. Neodolatelná chuť k jídlu nás přepadá velmi často a většinou o nic nejde. Občas to může značit, že tělo potřebuje doplnit nějaký vitamin, minerál a další důležité látky. Co mohou odhalit chutě?

Chléb a pečivo

Jestliže se nemůžete udržet a stále vás to láká ke konzumaci pečiva a chleba, pak to může být signál, že tělu chybí dusík, jenž je stavebním prvkem nukleových kyselin a bílkovin. Tělo potřebuje udržovat rovnováhu mezi vylučovaným dusíkem, který odchází z těla a dusíkem přijímaným z potravy. Vyšší příjem dusíku je nutný při vytváření nové hmoty. To znamená, že během růstu, po nějakém zranění či během těhotenství by mělo mít tělo stálý příjem dusíku. Místo pečiva si dejte raději ořechy. V nich jsou mimo jiné i prospěšné minerály a tuky.

Nápoje s bublinkami

Pijete často limonády a perlivé vody? Možná, že vašemu tělu chybí vápník. Obohaťte svůj jídelníček o kapustu, brokolici nebo kadeřávek. Tato trojice je velmi bohatou zásobárnou vápníku i dalších minerálů. Kdo nemá rád zeleninu, může vápník doplnit pomocí doplňků stravy ve formě tablet.


Sladkosti

Jestliže jste neustále jako posedlí po sladkém, tak je to možná proto, že máte v těle málo chromu. Cukr je pro nás formou drogy, na které si lze vypěstovat stejnou závislost jako třeba na kokainu. Faktem je, že čím více cukru přijmeme, tím více chceme další. Cukr najdete v podstatě ve všech potravinách, někdy se schová pod fruktózu, sacharózu nebo také glukózový sirup.

Chcete-li ovládnout chuť na sladkosti, zařaďte na svůj jídelníček hrozny, sýr a brokolici, v nichž je chrom obsažen. Chrom z hroznů přechází i do vína, takže když nechcete víno jíst ve formě hroznů, tak ho vypijte, dejte si k tomu kousek sýra a hladina cukru bude v rovnováze.

Maso a uzeniny

Jestli máte příliš často chuť na maso nebo uzeniny, může to být signál, že máte nedostatek zinku, železa a vitaminu B12. Maso je sice maso, ale zkuste ho aspoň částečně nahradit luštěninami (čočkou), špenátem, sýrem nebo dýňovými semínky. Prospějete tak svému imunitnímu systému, pro který jsou tyto látky nepostradatelné.

Alkohol a cigarety

Stále máte chuť na alkohol a kouření přestože to vaše tělo ničí? Můžou vám jednoduše chybět bílkoviny. Zároveň můžete mít nedostatek aveninu, což je protein, jež se podobá glutenu. To se týká hlavně těch jedinců, kteří dlouhodobě drží bezlepkovou dietu. Chybějící zásoby lze doplnit ovesnými vločkami.

Chipsy a solené buráky

Když neustále zobete brambůrky a solené oříšky je to signál, že vaše tělo chce sůl. Na jednu stranu bychom tolik solit neměli, protože i tak solíme více než je zdrávo, ale na straně druhé se občas může stát, že našemu tělu začne najednou sůl chybět. Dochází k tomu nejčastěji po větší fyzické námaze, sportování, nebo když se zdržujeme v klimatizované místnosti. Potřebu soli zažehnáme konzumací ryb, mořských plodů a výrobků z kozího mléka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..